Міжнародний фестиваль театрального мистецтва та майстрів художнього читання "Дивовіт Мельпомени"

Міжнародний фестиваль дитячих та юнацьких театральних колективів та майстрів художнього слова

"Дивосвіт Мельпомени"

 

1. Мета і завдання

1.1.         Міжнародний фестиваль дитячих та юнацьких театральних колективів і майстрів художнього слова «Дивосвіт Мельпомени» (далі Фестиваль) проводиться з метою залучення дітей, молоді до вітчизняної та зарубіжної культури, драматургії, літератури, фольклорних обрядів різних народів та інших форм театральної діяльності, як засобу інтелектуально-творчого розвитку.

Основні завдання:

-        виховання підростаючого покоління засобами театрального мистецтва;

-        популяризація дитячого та юнацького театрального мистецтва;

-        виявлення, підтримка, професійна орієнтація обдарованих дітей та молоді;

-        пропагування народної фольклорної творчості, творів класиків, сучасних українських та зарубіжних авторів;

-        підвищення професійної майстерності керівників та виконавців;

-        обмін досвідом у системі естетичного виховання дітей та молоді, вихованняестетичного смаку засобами театрального мистецтва;

-        сприяння встановленню творчих зв’язків між національними культурами народів світу, художнімиколективами та солістами, подальше зміцнення творчої співдружності колективів професійного і самодіяльного мистецтв.

 2. Організатори і партнери фестивалю

2.1. Організатори: управління освіти Херсонської міської ради, управління культури Херсонської міської ради, Херсонський Таврійський ліцей мистецтв.

2.2. Партнери: Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша.

3. Журі фестивалю

         3.1.   Журі Фестивалю формується з метою забезпечення об’єктивності оцінювання конкурсних виступів колективів та визначення переможців і призерів Фестивалю з числа педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів освіти і культури, наукових установ та громадських об’єднань, працівників культури, театральних діячів України (за згодою).

4. Учасники фестивалю

4.1.   До участі у фестивалі запрошуються вихованці дитячих та юнацьких театральних колективів, закладів загальної середньої, позашкільної, професійної освіти, навчальних закладів І-ІІ, ІІІ-ІV рівнів акредитації віком від 6 до 20 років.

   5. Конкурсна програма:

Учасники театральних колективів представляють виставу тривалістю     30-60 хвилин, малі театральні форми до 15хв., лялькову виставу 25-45 хвилин.

До конкурсу допускається необмежена кількість робіт. Читці виконують один твір (за бажанням більше, кожен сплачується додатково, оцінюється окремо). Тривалість кожного твору не більше 5 хвилин.

         6. Критерії оцінювання

         6.1. Конкурсні роботи оцінюються за критеріями:

-         художній рівень літературного матеріалу;

-         рівень виконавської майстерності, сценічної культури виконавців;

-         режисерський задум і засоби його втілення;

-         дикція виконавців;

-         музичне оформлення;

-         виготовлення театральних ляльок;

-         оригінальність та творчий підхід.

 7. Визначення та нагородження переможців

7.1.   За результатами Фестивалю журі визначає переможців: володаря Гран-прі, лауреатів І, ІІ, ІІІ ступенів і дипломантів Фестивалю у номінаціях:

  • краща драматична вистава, краща музична вистава;
  • краще режисерське втілення вистави;
  • краща жіноча, чоловіча роль, роль другого плану, характерна роль, акторський ансамбль;
  • краща сценографія, музичне вирішення вистави.

Впродовж конкурсу  журі має право встановлювати спеціальні призи та номінації..

7.2.   Переможці та призери Фестивалю визначаються у кожній віковій категорії і по кожному жанру.

7.3. Переможці нагороджуються дипломами лауреата Всеукраїнського фестивалю дитячих та юнацьких театральних колективів і майстрів художнього слова «Дивосвіт Мельпомени».

надіслати заявку (за додатком)     до оргкомітету на електронну адресу: htlm109@ukr.net. Для кожної номінації заявка оформлюється окремо.

 Заявка на фестиваль

Афіша Афіша
09 Січня
З 11 по 24 січня 2021 року в ліцеї мистецтв навчання проводиться дистанційно. Навчальний процес відбувається відповідно до розкладу.
26 Листопада
Студія художньо-естетичного напряму "Пролісок"
24 Вересня
Підготовча студія "Пролісок"
24 Вересня

Як знизити ризик інфікування короновірусом?

ФОТОГАЛЕРЕЯ ФОТОГАЛЕРЕЯ
ВIДЕОГАЛЕРЕЯ ВIДЕОГАЛЕРЕЯ
ГОЛОСУВАННЯ
Для чого я йду (моя дитина йде) у ліцей мистецтв?
ГОСТЬОВАГОСТЬОВА
Валерія
Дуже дякую адміністрації та вчителям ліцею за все те, що ви робите для наших діточок. Діти більшість часу проводять саме в ліцеї, і хто як не ви, найбільше уваги приділяєте дітям, навчаєте та розвиває…
Ольга
Доброго дня! Всі пишуть про навчання та виховання, а я напишу про їдальню. Мій син з'їдає все і каже, що вся їжа дуже смачна. Якби не карантинні обмеження, сама б прийшла на обід. Дякую співробітник…
Тетяна
Дуже пишаюсь тим, що, є випускницею ліцею! Моя донька також навчається тут, бо, на думку нашої родини, це найкращий навчальний заклад у нашому місті. Діти мають можливість всебічно розвиватися як особ…
Сергій
Добрий день! Мій син навчається на хореоргафічному відділені. Дуже дякую вчителям за можливість самореалізації моєї дитини. Ліцей - найкращий!
Надія, пенсионерка

Я мешканка м. Ромни Сумської області. Моя внучка проживає в Херсоні і тому мені доводиться тут бувати. Донька її навчається в Херсонському Таврійському ліцеї мистецтв. І ось мені довелося побувати…

всі відгуки
Вгору