Міжнародний фестиваль театрального мистецтва та майстрів художнього читання "Дивовіт Мельпомени"

Міжнародний фестиваль дитячих та юнацьких театральних колективів та майстрів художнього слова

"Дивосвіт Мельпомени"

 

1. Мета і завдання

1.1.         Міжнародний фестиваль дитячих та юнацьких театральних колективів і майстрів художнього слова «Дивосвіт Мельпомени» (далі Фестиваль) проводиться з метою залучення дітей, молоді до вітчизняної та зарубіжної культури, драматургії, літератури, фольклорних обрядів різних народів та інших форм театральної діяльності, як засобу інтелектуально-творчого розвитку.

Основні завдання:

-        виховання підростаючого покоління засобами театрального мистецтва;

-        популяризація дитячого та юнацького театрального мистецтва;

-        виявлення, підтримка, професійна орієнтація обдарованих дітей та молоді;

-        пропагування народної фольклорної творчості, творів класиків, сучасних українських та зарубіжних авторів;

-        підвищення професійної майстерності керівників та виконавців;

-        обмін досвідом у системі естетичного виховання дітей та молоді, вихованняестетичного смаку засобами театрального мистецтва;

-        сприяння встановленню творчих зв’язків між національними культурами народів світу, художнімиколективами та солістами, подальше зміцнення творчої співдружності колективів професійного і самодіяльного мистецтв.

 2. Організатори і партнери фестивалю

2.1. Організатори: управління освіти Херсонської міської ради, управління культури Херсонської міської ради, Херсонський Таврійський ліцей Херсонської міської ради.

2.2. Партнери: Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша.

3. Журі фестивалю

         3.1.   Журі Фестивалю формується з метою забезпечення об’єктивності оцінювання конкурсних виступів колективів та визначення переможців і призерів Фестивалю з числа педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів освіти і культури, наукових установ та громадських об’єднань, працівників культури, театральних діячів України (за згодою).

4. Учасники фестивалю

4.1.   До участі у фестивалі запрошуються вихованці дитячих та юнацьких театральних колективів, закладів загальної середньої, позашкільної, професійної освіти, навчальних закладів І-ІІ, ІІІ-ІV рівнів акредитації віком від 6 до 20 років.

   5. Конкурсна програма:

Учасники театральних колективів представляють виставу тривалістю     30-60 хвилин, малі театральні форми до 15хв., лялькову виставу 25-45 хвилин.

До конкурсу допускається необмежена кількість робіт. Читці виконують один твір (за бажанням більше, кожен сплачується додатково, оцінюється окремо). Тривалість кожного твору не більше 5 хвилин.

         6. Критерії оцінювання

         6.1. Конкурсні роботи оцінюються за критеріями:

-         художній рівень літературного матеріалу;

-         рівень виконавської майстерності, сценічної культури виконавців;

-         режисерський задум і засоби його втілення;

-         дикція виконавців;

-         музичне оформлення;

-         виготовлення театральних ляльок;

-         оригінальність та творчий підхід.

 7. Визначення та нагородження переможців

7.1.   За результатами Фестивалю журі визначає переможців: володаря Гран-прі, лауреатів І, ІІ, ІІІ ступенів і дипломантів Фестивалю у номінаціях:

  • краща драматична вистава, краща музична вистава;
  • краще режисерське втілення вистави;
  • краща жіноча, чоловіча роль, роль другого плану, характерна роль, акторський ансамбль;
  • краща сценографія, музичне вирішення вистави.

Впродовж конкурсу  журі має право встановлювати спеціальні призи та номінації..

7.2.   Переможці та призери Фестивалю визначаються у кожній віковій категорії і по кожному жанру.

7.3. Переможці нагороджуються дипломами лауреата Всеукраїнського фестивалю дитячих та юнацьких театральних колективів і майстрів художнього слова «Дивосвіт Мельпомени».

надіслати заявку (за додатком)     до оргкомітету на електронну адресу: htlm109@ukr.net. Для кожної номінації заявка оформлюється окремо.

 Заявка на фестиваль

Афіша Афіша
11 Січня
Херсонський Таврійський ліцей Херсонської міської ради оголошує набір учнів у 1-11 класи на 2024/2025 н.р. За детальною інформацією звертайтеся за тел. +38 (067) 762 87 09, +38 (050) 520 05 30. Електронна адреса ліцею: htl.nabir@gmail.com
11 Січня
Херсонський Таврійський ліцей Херсонської міської ради оголошує НАБІР УЧНІВ у 1, 10-11 КЛАСИ на 2024/2025 н.р. За детальною інформацією звертайтеся за тел. +38 (067) 762 87 09, +38 (050) 520 05 30. Електронна адреса ліцею: htl.nabir@gmail.com
14 Березня
З 14 березня 2022 року освітній процес в Херсонському Таврійському ліцеї Херсонської міської ради продовжено за дистанційною формою навчання або використання її елементів.
01 Листопада
Шановні батьки, інформуємо Вас, що згідно наказу Міністерства охорони здоров’я від 13.10.2021 р. № 2234, з метою захисту підлітків, віком 12-17 років від COVID-19 за Вашим бажанням, Ви можете щепити ваших дітей вакциною Pfizer. Для того щоб щепити перейдіть за посиланням: https://moz.gov.ua/article/news/v-ukraini-rekomenduvali-schepiti-vid-covid-19-ditej-12-za-najavnosti-usih-rutinnih-scheplen
27 Серпня
Гаряча лінія Управління освіти херсонської міської ради з питань якості та організації харчування у закладах освіти міста!
ФОТОГАЛЕРЕЯ ФОТОГАЛЕРЕЯ
ВIДЕОГАЛЕРЕЯ ВIДЕОГАЛЕРЕЯ
ГОЛОСУВАННЯ
Для чого я йду (моя дитина йде) у ліцей ?
ГОСТЬОВАГОСТЬОВА
Тетяна Іванівна
Доброго дня! Дуже приємно нарешті вийти на навчання. Дитина прийшла додому рада, із задоволенням розповідала про оновлення ліцею. Весь вечір розповідала про те, який гарний хол оформили, яке все яскра…
Валерія
Дуже дякую адміністрації та вчителям ліцею за все те, що ви робите для наших діточок. Діти більшість часу проводять саме в ліцеї, і хто як не ви, найбільше уваги приділяєте дітям, навчаєте та розвиває…
Ольга
Доброго дня! Всі пишуть про навчання та виховання, а я напишу про їдальню. Мій син з'їдає все і каже, що вся їжа дуже смачна. Якби не карантинні обмеження, сама б прийшла на обід. Дякую співробітник…
Тетяна
Дуже пишаюсь тим, що, є випускницею ліцею! Моя донька також навчається тут, бо, на думку нашої родини, це найкращий навчальний заклад у нашому місті. Діти мають можливість всебічно розвиватися як особ…
Сергій
Добрий день! Мій син навчається на хореоргафічному відділені. Дуже дякую вчителям за можливість самореалізації моєї дитини. Ліцей - найкращий!
всі відгуки
Вгору