Телевізійна студія "Об'єктив"!

Телевізійна студія
24 Січня

«Час покаже?!» І він показав...

Уже у дорослому житті вона бачила себе директором дитячого будинку, та стала директором школи. Школи незвичної, школи нового типу, якою став Херсонський Таврійський ліцей мистецтв. Усе це про Олександру Григорівну Альохіну, якій, на жаль, ми сьогодні кажемо: «Світла їй пам'ять...» Ліцею вже 28 років і ті, хто з сумнівом тоді промовляли: «Час покаже...», побачили, як були неправі.
Пам'ятаю перше інтерв'ю Олександри Григорівни, школа ще будувалася, стояли тільки стіни, на подвір'ї купи каміння, а вона стояла на цьому подвір'ї і впевнено говорила: «Для дітей це буде джерело інтелекту та художньої творчості!» Отак, як кажуть, на голому місці ця жінка взялася створювати цей унікальний заклад. Лишалось головне - кадри, не тільки викладачі базових дисциплін: математики, фізики, мови та хімії, потрібні були педагоги-хореографи, художники, музиканти та викладачі театральних дисциплін. Спільники знайшлися, багато з них і сьогодні працюють у ліцеї, бо бачать багаторічні плоди своєї праці. Візьмемо тільки те, що на поверхні. Випускники, які пішли в мистецтво і відомі всій Україні: Євген Кот - переможець телепроекту «Танцюють всі», Михайло Досенко - актор Київського театру, Наталя Могиленець (Міша Романова) -учасниця гурту «ВІА Гра», Микола Бортник (Макс Барських) - сучасний популярний співак.
Звичайно, випускники здобули й інші професії, які не стосуються мистецтва, бо мають для того хороше підґрунтя - знання. А ще несуть у доросле життя те, про що мріяла Олександра Григорівна Альохіна. Вони несуть у собі , а це значить у світ, вихованість, красиві думки, якими наповнили їх душі саме в ліцеї.
Ось така вийшла прелюдія до того, про що піде мова далі. Я знайома з ліцеєм від першого інтерв'ю Олександри Григорівни. Вона давала його обласному телебаченню, де я працювала. Відтоді й зародилася наша співпраця. Зйомки в ліцеї були для мене не робочими моментами, а святом. Цікаві викладачі, розумні діти. А одного разу Олександра Григорівна викликає до себе заступника директора з художньо-виховної роботи Олену Гришину і вручає їй малесеньку любительську відеокамеру. Це й стало початком народження в ліцеї ще одного мистецтва - телевізійного. А чому б і ні ? Майже щодня цікаві події, діти з живим мисленням, артистичні. Значить самі будемо створювати своє кіно. Спочатку це були просто зйомки подій як відеолітописання, а вже згодом сформувалась дитяча телевізійна студія «Об'єктив», що створювала сюжети, програми, відеоролики та отримала визнання на різних конкурсах, зокрема «Херсонщина пам'ятає», «Кінокалейдоскоп» та інших. Плідна праця студії досягає успіху і їй присвоюють звання «Зразковий художній колектив».
Особливого натхнення набирає телестудія з появою молодої креативної директорки Мельник Анжеліки Іванівни (до речі, учениці Олександри Григорівни), яка надає особливого значення науково-методичній, експериментальній і, звісно, інноваційній роботі. Розпочато цикл заходів: написання авторських програм із предметів естетичного циклу, авторських збірок учителів ліцею, авторських майстер-класів та інтерактивних уроків, які і забезпечують сучасний розвиток ліцею як закладу освіти мистецького спрямування.
І звичайно, надважливе в цьому поступі - підтримка медіаосвіти та медіаграмотності ліцеїстів.
Творцями відеоматеріалів все більше стають саме діти. Пишуть сценарії, знімають, режисують, монтують та створюють літопис закладу, прокладають місток між ліцеєм та батьками, перемагають на міських, обласних, Всеукраїнських конкурсах.
А цьогоріч колектив студії «Об'єктив» досяг особливого визнання - переміг у конкурсі, який провели Міністерство освіти та інформаційної політики України «Youth Medialab» на кращий відеоролик «Герої серед нас» та отримав професійне обладнання для відеостудії. Ця перемога окрилила учасників студії «Об'єктив» та її керівників - Олену Гришину та Івана Омельчука.
До речі, Олена Гришина незмінно керує студією 15 років і має звання «Відмінник освіти України». Упевнена хода цього колективу привела до думки Ажеліку Іванівну: «Треба бути масштабнішими!» Тому запросила до студії Івана Омельчука, випускника факультету культури Херсонського державного університету, який працював режисером на обласному телебаченні.
І вийшло, що думка директорки ліцею про масштабність студії так здорово поєдналася зі значною перемогою на міністерському конкурсі. А нагорода - професійне обладнання, означає, що у студії є більш широкі можливості. І хто знає, можливо, у цій студії діти відчують принадність такої професії як телевізійна журналістика, режисура, відеозйомка.
Ось така перемога, що повертає шкільний колектив до більш вищого і значного.

 

Журналіст Лариса Петрушенко

 

1

Зразковий художній колектив системи Міністерства освіти і науки України

телевізійна студія "Об'єктив"

 


 


АФIША
9 Січня

       УВАГА!           Нові реквізити з       01.01.2020 р.

11 Вересня 2019 р.

 

РОЗКЛАД

роботи студії «Пролісок»

на 2019/2020н.р.

середа

16:30 - 18:00

субота 

11:45 - 14:15

 

 

18 Квітня 2019 р.

УВАГА!

Усі випускники Херсонського Таврійського ліцею  мистецтв запрошуються до участі в екологічній акції боротьби з глобальним потеплінням!

ФОТОГАЛЕРЕЯ
Жанна Іграєва
ВІДЕОГАЛЕРЕЯ
Cantabile
ГОЛОСУВАННЯ
Для чого я йду (моя дитина йде) у ліцей мистецтв?
ГОСТЬОВА
Надія, пенсионерка
Я мешканка м. Ромни Сумської області. Моя внучка проживає в Херсоні і тому мені дов...
Олена
Дякую дирекції та вчителям ліцею за такий цікавий та прозорий «день відкритих ...
всі відгуки
Вгору