Ціннісне ставлення до суспільства і держави

Презентація відеороліку 

президентом учнівського самоврядування Херсонського Таврійського ліцею мистецтв Гончар Єлизаветою

на VІІ форумі президентів учнівського самоврядування освітніх закладів міста Херсона "Шляхи удосконалення учнівського самоврядування" 2018р за темою: "Мій вибір - моя Україна" про досвід роботи шкільного самоврядування у напрямку національно-патриотичного виховання

14 жовтня в Україні особливий день. В цей день відзначають одразу чотири свята та пам’ятні дні, пов’язані з різними історичними подіями. Православна церква святкує день Покрови Пресвятої Богородиці. З 1999 року у свято Покрови відзначають День українського козацтва. Також вже більш ніж півстоліття цей день вважається датою створення Української повстанської армії.

Враховуючи це, було запропоновано святкувати 14 жовтня День захисника України, який повинен був замінити радянсько-російське свято 23 лютого. З 2015 року цей день став святковим вихідним.

Відомо, що Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорізьких козаків. Вони будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови. За час існування Січі було побудовано 13 церков Покрови Богородиці.

Враховуючи цю історичну традицію, було вирішено зробити пам’ятний день, присвячений внеску козаків у розвиток української державності.7 серпня 1999 року президент України Леонід Кучма підписав указ про встановлення Дня українського козацтва в день свята Покрови Пречистої Богородиці.

14 жовтня також вважається днем заснування Української повстанської армії. Можна простежити певний символічний зв’язок між козацькими традиціями, які були пов’язані зі святом Покрови, та заснуванням у цей день УПА.

Навіть після проголошення незалежності в Україні довший час зберігалася радянська традиція святкування 23 лютого. Було зрозуміло, що Україні потрібне своє свято Збройних сил, яке спиралося б на вітчизняні історичні традиції і не мало б стосунку до Росії.

Нагальна потреба у такому святі особливо гостро постала після російської анексії Криму та окупації частини Донбасу. Армія, яка окупувала Крим та частину Донбасу.

День захисника України був офіційно встановлений як державне свято 14 жовтня 2014 року указом президента Петра Порошенка. Однак у 2014 році День захисника України ще не був вихідним днем.

Пізніше День захисника України 14 жовтня було визначено як святковий вихідний.

 

У нашому навчальному закладі щорічно проходять багато різноманітних заходів, присвячених цим важливим для Українського народу подіям. В цей день ліцей мистецтв перетворюється на яскравий калейдоскоп різноманітних локацій та тематичних уроків, де усі учні мають змогу не тільки дізнатись багато цікавого про події з історії українського народу, але і розповісти про те, що вони вже знають. Проводяться уроки, присвячені історії Української повстанської армії, музейні уроки-зустрічі з ветеранами АТО, вікторини про історію українського козацтва, показ тематичних відеороликів та акція «Привітання захисникам» у центральному холі ліцею, виставки книжкового матеріалу ліцейської бібліотеки про історію козацтва, спортивно-патріотичні змагання для учнів 1-4 класів «Козацькі розваги». Ну і як же без творчості у ліцеї мистецтв!? Караоке «Пісні України» та Святковий концерт – головна окраса цього насиченого дня. Більш детальніше про все це ми подивимось у сюжеті. Будь ласка до уваги.

 

"Мій вибір - моя Укрїна. 14 жовтня в ХТЛМ"

 

Традиційно 13 жовтня до Дня козацтва та Дня захисника України, які відзначаються 14 жовтня, у Таврійському ліцеї мистецтв були проведенні різноманітні заходи.

З самого ранку члени учнівського самоврядувння зустрічали чоловіків вчителів ліцею для привітання їх з Днем захисника України. Кожного було відзначено почесною медаллю "Кращий козак" та шматочком святкового пирога, які діти залюбки виготовили власноруч. Вже за традицією у холі ліцею на великих перервах діти співали українські пісні на "Караоке по українськи", у бібліотеці відповідали на запитання вікторини з історії козацтва та писали побажання усім захисникам України у обладнаному куточку. Для учнів початкових класів пройшли спортивно-інтелектуальні змагання "Веселі козачата", а учні старших класів дарували ліцейським захисникам свої творчі подарунки на святковому концерті.

 

12 та 13 жовтня, з нагоди святкування Дня козацтва та Дня захисника України в ліцеї були проведенні різноманітні заходи. 12.10.2016 року в центральному холі ліцею відбулась книжкова виставка «За Україну, за волю козацьку!». Діти мали змогу ознайомитись с сучасною літературою про історію козацтва та подивитись тематичні відеороліки. Пізнавальна вікторина «Як місця на Херсонщині пов’язані з історією українського козацтва?» дала дітям можливість перевірити свої знання та узнати щось нове з історії козацтва.

Діти змогли поспівати українські пісні в тематичному заході "Караоке по українські". 

Для учнів початкових класів було проведено спортивні змагання "Веселі козачата". Цікаві спортивні естафети для маленьких козачат супроводжувались тематичними питаннями, на які діти залюбки відповідали. 

10 грудня 2015 р. в Україні пройдеВсеукраїнський тиждень права.

 

Відповідний план заходів затверджено розпорядженням Кабміну від 26 серпня 2015 р. №871-р. 

 

Методичні рекомендації ДОІППО "Про проведення у 2015 році Всеукраїнського тижня права у школах Дніпропетровської області" , котрий пройде з 7 по 13 грудня, надаємо для планування й використання у роботі.


28.11.2015р. у ліцеї було проведено заходи до Дня вшанування жертв Голодомору

18.09.2015р. до Дня рятувальника учні 3МТ класу відвідали Херсонський комунальний аварійно-рятувальний заклад з метою привітання рятівників нашого міста з їхнім професійним святом та отримання інформації щодо власної безпеки.
Під час відвідування учні змогли не тільки познайомитися з важкою працею рятувальників, а й дізнатися про їхні добрі та небайдужі серця, які допомагають нашимвоїнам в АТО. Під час перебування в закладі учні побачили вантажівку, яку
совоїми коштами та силами ремонтують херсонські рятувальники! Пишаємося ними!


02.09.2015р. класні керівники 1-11кл. ровели бесіди-п'ятихвилинки присвячені Дню закінчення ІІ Світової війни


    01.09.2015р. у ліцеї пройшли перші уроки на тему: «Ми – нація єдина!» для учнів 1-11 класів.

 

________________________________

 

 

08.05.2015 року о 13.00 у ліцеї відбувся концерт "Квітка пам'яті", присвячений Дню Пам'яті Примирення та Дню Перемоги

Крім учнів, батьків та вчителів ліцею на концерт були запрошені 14 дітей разом із батьками із родин внутрішньо переміщених із зони АТО, учасників бойових дій та постраждалих унаслідок бойових дій у зоні АТО, якф навчаються в інших навчальних та дошкільних закладах. Учні ліцею привітали шановних гостей та підготували для них подарунки, які були вручені під час заходу.

 

Також у рамках концкрту було організовано спільну волонтерську акцію разом із  організацією Червоний Хрест та Центром гуманітарної допомоги дітям, під час якої було зібрано 930 грн. та гуманітарну допомогу дітям із родин внутрішньо переміщенних із зони АТО. 

АФIША
22 Липня

Міський табір "ЮНГА" запрошує до відпочинку!

31 Травня

УВАГА!

Усі випускники Херсонського Таврійського ліцею  мистецтв запрошуються до участі в екологічній акції боротьби з глобальним потеплінням!

ФОТОГАЛЕРЕЯ
Жанна Іграєва
ВІДЕОГАЛЕРЕЯ
ХТЛМ Сюжет
ГОЛОСУВАННЯ
Для чого я йду (моя дитина йде) у ліцей мистецтв?
ГОСТЬОВА
Яна
Хочу выразить благодарность преподавателям Беляевой С.В. и Савчук С.В. за професс...
Евгения
Всем доброго времени суток! Я мама 11-классницы ХТЛМ. Хочу выразить благодарность п...
всі відгуки
Вгору