Ціннісне ставлення до суспільства і держави

Ціннісне ставлення 

до суспільства і держави

Мета: формування свідомого громадянина - патріота з притаманними йому особистісними якостями і рисами характеру, світоглядом, способом мислення, почуттями, вчинками, поведінкою, спрямованими на розвиток демократично – громадянського суспільства в Україні.

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави проявляється у патріотизмі, національній самосвідомості, правосвідомості, політичній культурі та культурі міжетнічних відносин. Це досягається завдяки виконанню положень Національної доктрини розвитку освіти (Затверджена Указом Президента України від 17.04.2002 р. № 347/2002), Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності, Національної програми патріотичного виховання громадян, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства.

Розвинена правосвідомість виявляється в усвідомленні особистістю своїх прав, свобод, обов'язків, свідомому ставленні до законів та державної влади. Політична культура — це політична компетентність (наявність знань про типи держав, політичні організації та інституції, принципи, процедури й регламенти суспільної взаємодії, виборчу систему), а також лояльне й водночас вимогливе ставлення громадян до держави, її установ, органів влади, здатність брати активну участь в ухваленні політичних рішень

Це процес формування громадянськості як риси особистості, яка характеризується усвідомленням нею своїх прав і обов`язків у ставленні до держави, народу, законів, норм життя, турботою про благополуччя своєї країни, збереження людської цивілізації, конкретними діями відповідно до власних переконань і цінностей. Це формування світоглядної свідомості і ціннісних орієнтацій молоді, передача їй соціального досвіду, надбання попередніх поколінь.

 _________________________________________________________

ВІТАЄМО!

команду 9-х класів "ТАВРІЙСЬКІ КОЗАКИ"

(Канівець Тетяна, Ковальчук Марія, Правдіна Олекспндра, Мяснікова Олександра та Супрун Анастасія),

яка за результатами І і ІІ етапів

отримала дипломи ІІ та ІІІ ступенів 

у міському конкурсі "КОЗАЦЬКІ ІГРИ 2019", 

БАЖАЄМО НОВИХ ПЕРЕМОГ"!

 _________________________________________________________

"ВЕСЕЛІ КАЗАЧАТА" - це найулюбленіший осінній спортивно-патріотичний захід для учнів початкових класів Херсонського Таврійського ліцею мистецтв! Саме завдяки цьому маленькому святу до Дня козацтва, малеча має можливість не тільки розім’ятись під час веселих естафет на чолі з Отаманом, як справжні козаки, але й відповісти на запитання вікторини про особливості життя козаків та історію козацтва.

 

І цього разу, 12 жовтня в загоні маленьких козачат відбулося поповнення! Отаман залюбки нагородив найспритніших, найвитриваліших та найрозумніших грамотами, та посвятив у козачата, вручивши їм почесні медалі "Справжній козак"! А допомагали Отаману юні козаки та козачки 6 театрального класу. Дякуємо усім за участь!

козачата

козачата

козачата

козачата

козачата

________________________________________

Презентація відеороліку 

президентом учнівського самоврядування Херсонського Таврійського ліцею мистецтв Гончар Єлизаветою

на VІІ форумі президентів учнівського самоврядування освітніх закладів міста Херсона "Шляхи удосконалення учнівського самоврядування" 2018р за темою: "Мій вибір - моя Україна" про досвід роботи шкільного самоврядування у напрямку національно-патриотичного виховання

14 жовтня в Україні особливий день. В цей день відзначають одразу чотири свята та пам’ятні дні, пов’язані з різними історичними подіями. Православна церква святкує день Покрови Пресвятої Богородиці. З 1999 року у свято Покрови відзначають День українського козацтва. Також вже більш ніж півстоліття цей день вважається датою створення Української повстанської армії.

Враховуючи це, було запропоновано святкувати 14 жовтня День захисника України, який повинен був замінити радянсько-російське свято 23 лютого. З 2015 року цей день став святковим вихідним.

Відомо, що Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорізьких козаків. Вони будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови. За час існування Січі було побудовано 13 церков Покрови Богородиці.

Враховуючи цю історичну традицію, було вирішено зробити пам’ятний день, присвячений внеску козаків у розвиток української державності.7 серпня 1999 року президент України Леонід Кучма підписав указ про встановлення Дня українського козацтва в день свята Покрови Пречистої Богородиці.

14 жовтня також вважається днем заснування Української повстанської армії. Можна простежити певний символічний зв’язок між козацькими традиціями, які були пов’язані зі святом Покрови, та заснуванням у цей день УПА.

Навіть після проголошення незалежності в Україні довший час зберігалася радянська традиція святкування 23 лютого. Було зрозуміло, що Україні потрібне своє свято Збройних сил, яке спиралося б на вітчизняні історичні традиції і не мало б стосунку до Росії.

Нагальна потреба у такому святі особливо гостро постала після російської анексії Криму та окупації частини Донбасу. Армія, яка окупувала Крим та частину Донбасу.

День захисника України був офіційно встановлений як державне свято 14 жовтня 2014 року указом президента Петра Порошенка. Однак у 2014 році День захисника України ще не був вихідним днем.

Пізніше День захисника України 14 жовтня було визначено як святковий вихідний.

У нашому навчальному закладі щорічно проходять багато різноманітних заходів, присвячених цим важливим для Українського народу подіям. В цей день ліцей мистецтв перетворюється на яскравий калейдоскоп різноманітних локацій та тематичних уроків, де усі учні мають змогу не тільки дізнатись багато цікавого про події з історії українського народу, але і розповісти про те, що вони вже знають. Проводяться уроки, присвячені історії Української повстанської армії, музейні уроки-зустрічі з ветеранами АТО, вікторини про історію українського козацтва, показ тематичних відеороликів та акція «Привітання захисникам» у центральному холі ліцею, виставки книжкового матеріалу ліцейської бібліотеки про історію козацтва, спортивно-патріотичні змагання для учнів 1-4 класів «Козацькі розваги». Ну і як же без творчості у ліцеї мистецтв!? Караоке «Пісні України» та Святковий концерт – головна окраса цього насиченого дня. Більш детальніше про все це ми подивимось у сюжеті. Будь ласка до уваги:  "Мій вибір - моя Укрїна. 14 жовтня в ХТЛМ"

______________________________

Дивіться Новини ХТЛМ:

День визволення Херсона

_____________________________

Дивіться Новини ХТЛМ:

День козацтва та захисника України у ХТЛМ

Традиційно 13 жовтня до Дня козацтва та Дня захисника України, які відзначаються 14 жовтня, у Таврійському ліцеї мистецтв були проведенні різноманітні заходи.

З самого ранку члени учнівського самоврядувння зустрічали чоловіків вчителів ліцею для привітання їх з Днем захисника України. Кожного було відзначено почесною медаллю "Кращий козак" та шматочком святкового пирога, які діти залюбки виготовили власноруч. Вже за традицією у холі ліцею на великих перервах діти співали українські пісні на "Караоке по українськи", у бібліотеці відповідали на запитання вікторини з історії козацтва та писали побажання усім захисникам України у обладнаному куточку. Для учнів початкових класів пройшли спортивно-інтелектуальні змагання "Веселі козачата", а учні старших класів дарували ліцейським захисникам свої творчі подарунки на святковому концерті.

 

12 та 13 жовтня, з нагоди святкування Дня козацтва та Дня захисника України в ліцеї були проведенні різноманітні заходи. 12.10.2016 року в центральному холі ліцею відбулась книжкова виставка «За Україну, за волю козацьку!». Діти мали змогу ознайомитись с сучасною літературою про історію козацтва та подивитись тематичні відеороліки. Пізнавальна вікторина «Як місця на Херсонщині пов’язані з історією українського козацтва?» дала дітям можливість перевірити свої знання та узнати щось нове з історії козацтва.

Діти змогли поспівати українські пісні в тематичному заході "Караоке по українські". 

Для учнів початкових класів було проведено спортивні змагання "Веселі козачата". Цікаві спортивні естафети для маленьких козачат супроводжувались тематичними питаннями, на які діти залюбки відповідали. 

АФIША
4 Травня

Шановні батьки та учні!

1. Освітній процес в ліцеї здійснюється дистанційно до 29.05.2020 р. (детальніше розділ Навчання/ Дистанційне навчання 2019/2020 н.р./ Клас).

2. Адаптований розклад дистанційного навчання, скореговане календарно-тематичне планування, відеопояснення, домашнє завдання знаходяться в Системі автоматизації навчального процесу Smart-school https://journal-htlm.smart-school.com.ua/

27 Квітня

Шановні батьки!

Відповідно до чинного законодавства та Положення про зарахування до складу учнів ліцею оголошується конкурс до 1-10-х класів ліцею мистецтв.

Просимо ознайомитися з умовами конкурсних випробувань.

 

10 Квітня

Згідно рішення педагогічної ради № 6 від 10.04.2020 р. здійснено вибір електронних версій оригінал-макетів підручників для 7-х класів (перелік обраних підручників додається).

10 Березня

Згідно рішення педагогічної ради № 4 від 10.03.2020 р. здійснено вибір електронних версій оригінал-макетів підручників для 3-х класів (перелік обраних підручників додається).

6 Березня

Про виконання Державної соціальної програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2021 року"

24 Лютого

Як знизити ризик інфікування короновірусом?

9 Січня

       УВАГА!           Нові реквізити з       01.01.2020 р.

11 Вересня 2019 р.

 

РОЗКЛАД

роботи студії «Пролісок»

на 2019/2020н.р.

середа

16:30 - 18:00

субота 

11:45 - 14:15

 

 

18 Квітня 2019 р.

УВАГА!

Усі випускники Херсонського Таврійського ліцею  мистецтв запрошуються до участі в екологічній акції боротьби з глобальним потеплінням!

ФОТОГАЛЕРЕЯ
каминина старш копия.jpg
ВІДЕОГАЛЕРЕЯ
Новини ХТЛМ
ГОЛОСУВАННЯ
Для чого я йду (моя дитина йде) у ліцей мистецтв?
ГОСТЬОВА
Надія, пенсионерка
Я мешканка м. Ромни Сумської області. Моя внучка проживає в Херсоні і тому мені дов...
Олена
Дякую дирекції та вчителям ліцею за такий цікавий та прозорий «день відкритих ...
всі відгуки
Вгору