Загальноосвітній відділ

Протягом І семестру загальноосвітній відділ працював над поетапною реалізацією Державних стандартів базової і повної середньої освіти, втіленням нового Державного стандарту початкової загальної освіти (постанова Кабінету Міністрів України від 20.04.2011 р. № 462)  та нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти (постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. № 1392), що ґрунтуються на засадах компетентнісного, когнітивно-комунікативного, особистісно-зорієнтованого й дієвого підходів до навчання, що зумовлює чітке визначення результативного складника засвоєння змісту базової й повної загальної середньої освіти.

Забезпечена навчально-методична база викладання предметів І-ІІІ ступенів навчання.

Станом на 12.12.2016 року вчителями-предметниками 1-11 класів навчальні програми виконано повністю з усіх предметів. Матеріал з усіх предметів вивчався послідовно; кількість годин, визначених на кожну тему, відповідає календарному плануванню.

Робота предметних МО була спрямована на впровадження в освітній процес нових продуктивних технологій, інтерактивних форм і методів навчання, формування в учнів практичних умінь і навичок, соціальної компетентності особистості. Для успішної роботи МО були організовані наступні методи роботи: проведення відкритих уроків та виховних заходів, цільові взаємні відвідування уроків; доповіді та повідомлення з досвіду роботи з практичним показом; моніторингові дослідження навчальних досягнень, розробка рекомендацій; організація наставництва з молодими фахівцями; огляд новинок методичних видань.

Протягом І семестру 2016-2017 н.р. з метою контролю за рівнем засвоєння учнями програмового матеріалу проводилися діагностичні контрольні роботи з математики та української мови, тематичні контрольні роботи, попередні атестації, контроль у форматі зовнішнього незалежного оцінювання з предметів: українська мова та література,  історія України, математика, англійська мова, географія та біологія.

За підсумками І семестру 2016-2017 н.р. учні ліцею розподілилися за рівнем навчальних досягнень таким чином: високий рівень – 3% учнів, достатній рівень – 37% учнів, середній рівень – 48% учнів, початковий рівень – 2% учнів.

 Згідно з планом роботи ліцею та метою контролю за рівнем засвоєння учнями навчальних програм протягом І семестру 2016-2017 н.р. вивчалися питання:

- організація навчально-виховного процесу в 1-х, 5-х, 10-х класах та рівень адаптації учнів до нових умов навчання;

- результативність підготовки учнів до предметних олімпіад;

- рівень адаптації новоприбулих учнів;

- стан відвідування учнями навчальних занять;

- результат роботи молодих та новоприбулих учителів;

- виконання нових Державних стандартів у 8-х класах;

- стан викладання предмета фізична культура;

- стан викладання предмета трудового навчання;

- стан викладання предмету українська мова в 1-11 класах;

- стан викладання математики в 1-4 класах.

На виконання Наказу Управління освіти Херсонської міської ради від 03.11.2016 року №383 «Про  здійснення тематичного контролю щодо якості  викладання навчальних предметів відповідно до державного стандарту  початкової, базової і повної загальної середньої освіти» методичним кабінетом при Управлінні освіти було проведено тематичний контроль якості викладання предмету історія України (8,10 класи) та математика (3-4класи).

Міською комісією, до складу якої входили методисти методичного кабінету при Управлінні освіти та фахівці-експерти, вивчалося питання щодо матеріально-технічного забезпечення викладання предмету фізична культура та трудове навчання.

На базі Херсонського Таврійського ліцею мистецтв для слухачів ХАНО та вчителів міста проведено міські семінари:

-         06.10.2016 р. за темою «Способи стимулювання творчої активності учнів за методом розвитку критичного мислення » для слухачів курсів ХАНО – (учитель вищої категорії, старший учитель Мащенко Н.А.)

-         04.11.2016 р. за темою «Води суходолу Африки», для вчителів міста - (учитель вищої категорії, старший учитель Мащенко Н.А.)

-         17.11.2016 р. за темою « Розвиток творчих здібностей учнів на уроках трудового навчання з використанням сучасних технологій», для вчителів міста – (учитель І категорії Терещенко Л.В.)

-         24.12.2016 р. за темою «Особливості організації навчальної діяльності учнів на уроках мистецького циклу» (учитель вищої категорії, старший учитель Вікторова Л.Є., учитель І категорії Бєляєва С.В.)

-         25.01.17 за темою «Педагогічні інновації :орієнтир на розвиток творчого потенціалу вчителя та учнів» (учителі вищої категорії: Любимова Т.М., Яковлева Г.В., Мінська М.П. та вчитель І категорії Шульга Л.М.)

Організовано та проведено майстер-класи для молодих учителів міста:

20.01.2017 р. – «Використання матеріально-технічної бази кабінету географії для реалізації краєзнавчого принципу на уроках географії»

Учителі Біленко І.В. та Захарова Л.А. проводили відкриті уроки для вчителів міста.

Учителі Посуховська О.О., Гринько С.В., Мащенко Н.А. Джурмій І.В. були членами журі міського етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із української мови та літератури, хімії, географії англійської мови, а також членами комісії по перевірці робіт МАНу.

З метою виявлення  та розвитку творчої активності учнів, поглиблення знань та  розширення кругозору в листопаді були проведені предметні тижні з математики та англійської мови.

Учні ліцею активно та результативно брали участь у Всеукраїнських олімпіадах та інтелектуальних конкурсах.

У  І етапі олімпіад взяли участь 201 учень. В ІІ тур пройшли 22 учні.

Переможцями олімпіад стали:

-         Фещенко Ірина (8 МТ ) – посіла ІІІ місце в ІІ етапі - хімія;

-         Шулєв Данііл (10МХТО) – посів ІІІ місце в ІІ етапі - історія, географія;

-         Ігнатова Аліна (10 МХТО) ІІІ місце в ІІ етапі - інформаційні технології;

-         Петрова-Щербакова Яна (11 МХТО)  – посіла ІІІ місце в ІІ етапі - українська мова та література;

-         Фещенко Ірина ( 8 МТ) – посіла ІІІ місце в ІІ етапі - українська мова та література;

-         Петрова-Щербакова ( 11 МХТО ) - посіла ІІІ місце в міському конкурсі «Користувач ПК».

         У міському етапі конкурсу МАН взяли участь 6 учнів: Сичова А. (11МХТО), Шульга А. (11МХТО),  Гладунець А. (11МХТО), Сичинська А. (11МХТО),  Петрової-Щербакової Я. (11МХТО), Надточій К. (9МТ).

         Петрова-Щербакова Я. (11МХТО клас)  пройшла в ІІ тур обласного етапу конкурсу МАН.

         У Всеукраїнській науково-технічнічній виставці-конкурсі молодих інноваційних проектів «Майбутнє України», взяла участь  Шахунова В. (11МХТО клас) і отримала диплом учасника.

У міському конкурсі «Козацькими стежинами», взяли участь 5 учнів, команда посіла ІІ місце.

У міському конкурсі «Літопис Таврійського краю», взяли участь 5 учнів,  команда посіла ІІ місце.

У  міському конкурсі «Юні географи»,взяли участь 5 учнів.

У міській спартакіаді з футболу «Шкіряний м’яч» 5-7 класи, взяла участь команда ліцеїстів з 14 учнів, команда посіла 5 місце.

У міській спартакіаді з футболу 8-11 класи – команда з 16 учнів , команда посіла І місце у Суворовському районі.

У міській спартакіаді з настільного тенісу 7-11 класи, команда посіла ІІІ місце в суворовському районі( 6 місце по місту). 

У міській спартакіаді «Снайпери» 6-11 класи. 

У міській спартакіаді з легкої атлетики «Епіцентр» (5-8 класи), І місце отримала Швед Д. (6ХО клас), ІІ місце П'ятько В.(3МТ клас), ІІІ місце Зубченко А. (6ХО клас).

 

Команда дівчат посіла І і ІІІ місце у різних вікових категоріях, команда хлопців посіла ІІ місце. 

АФIША
1 Жовтня

11 жовтня 2018 року відбудеться благодійний концерт на підтримку учня 11 класу Володимира Теременко. Запрошуються всі небайдужі. 

22 Липня

Міський табір "ЮНГА" запрошує до відпочинку!

31 Травня

УВАГА!

Усі випускники Херсонського Таврійського ліцею  мистецтв запрошуються до участі в екологічній акції боротьби з глобальним потеплінням!

ФОТОГАЛЕРЕЯ
DSC02501.JPG
ВІДЕОГАЛЕРЕЯ
ГОЛОСУВАННЯ
Для чого я йду (моя дитина йде) у ліцей мистецтв?
ГОСТЬОВА
Яна
Хочу выразить благодарность преподавателям Беляевой С.В. и Савчук С.В. за професс...
Евгения
Всем доброго времени суток! Я мама 11-классницы ХТЛМ. Хочу выразить благодарность п...
всі відгуки
Вгору