Історія ліцею

Херсонський Таврійський ліцей мистецтв

  Херсонський Таврійський ліцей мистецтв

ХТЛМ - це навчальний заклад, який виховує нову генерацію, творче майбутнє України.

Херсонський Таврійський ліцей мистецтв був створений у 1991 році як навчальний заклад нового типу, з метою реалізації та стимулювання полі художнього розвитку особистості. Він ровесник молодої незалежної держави. З нагоди 10-річчя незалежності України заклад нагороджено ювілейною медаллю Президента України. Педагогічний колектив Херсонського Таврійського ліцею мистецтв у 2013 році був нагороджений міжнародною Академією рейтингових технологій і соціології "ЗОЛОТА ФОРТУНА" у номінації: "За якість послуг, новаторство ідей та забезпечення високого рівня навчального процесу".

Директори ліцею

1991-2017 роки

 Заслужений працівник культури України, відмінник освіти України, вчитель-методист Альохіна Олександра Григорівна.

З 2017 року

 Вчитель вищої категорії, "старший вчитель" Мельник Анжеліка Іванівна.

За основу організації навчально-виховного процесу в ліцеї взято особистісно-орієнтований підхід. Підсумком цілеспрямованої роботи педагогічного колективу по розвитку творчого потенціалу учнів ліцею стали успішні виступи на Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та міських фестивалях та конкурсах. 

Навчальний процес в ліцеї будується відповідно до Державного плану загальноосвітньої школи та плану спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу. Структура передбачає три ступеня навчання. Враховуючи специфіку художнього розвитку особистості, необхідність ранньої спеціалізації у сфері мистецтва передбачено: конкурсний набір талановитих дітей з першого класу, конкурсний добір, а також підготовча група. Функції такої моделі розкривають нові можливості розвитку творчої особистості. Навчання організовано за чотирма напрямками: музичним, образотворчим, хореографічним, театральним.

Мета музичного відділення - формування і розвиток музично-аналітичних здібностей, творчих і виконавчих навичок гри на музичних інструментах.

Мета образотворчого відділення - розвиток творчих здібностей учнів засобами образотворчого мистецтва.

Мета хореографічного відділення - навички основ народно-сценічного, класичного та сучасного танців.

Мета театрального відділення - надати спеціалізовані навички акторської гри, сценічної мови, постановки лялькової вистави.

 Таким чином, в ліцеї під одним дахом в глибокому педагогічному концептуальному поєднанні працюють п`ять навчальних закладів: загальноосвітня, музична, театральна, образотворча та хореографічна школи.

Диференціація та індивідуалізація навчання спрямовані на найбільш повний творчий розвиток кожного учня. Цей принцип реалізується через профільну спеціалізацію, створення оригінальних програм, навчальних посібників, які розраховані на різний рівень підготовки школярів.

Всього в ліцеї навчається понад 600 учнів. На сьогоднішній день 22 ліцеїста закінчили ліцей з золотою та срібною медалями.

Ми пишаємось своїми випускниками!

Випускники Херсонського Таврійського ліцею мистецтв навчаються у Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтва, Київському музичному училищі ім. Р.Глієра, Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого, Київському національному університеті ім. Т.Шевченка, Київській академії образотворчого мистецтва, Харківській академії культури, Київському національному університеті культури та мистецтв, Київському університеті декоративно-прикладного мистецтва ім. М.Бойчука, Харківському національному університеті мистецтв ім. І.Котляревського, Національній академії мистецтв ім. П.Чайковського.

Наш ліцей неповторний, має свою концепцію розвитку, свій статут, емблему, гімн, прапор. Це ліцей, де панує культ духовності, ідеалів, знань, переконань, єдності слова і діла, краси думок і вчинків.

Наш ліцей створений для обдарованих дітей. Ліцей не експериментує, а відроджує, пробуджує національну систему навчання і виховання. Історія ліцею відображає в собі частину історії нашої держави, з усіма її непростими часами. В тих досягненнях, які здобула наша Україна за роки незалежності, є заслуга як вчителів так і випускників ліцею. 

У житті кожної людини є своя святиня, яка відчиняє вікно у світ, для нас це - Херсонський Таврійський ліцей мистецтв.

 

 

Афіша Афіша
11 Січня
Херсонський Таврійський ліцей Херсонської міської ради оголошує набір учнів у 1-11 класи на 2024/2025 н.р. За детальною інформацією звертайтеся за тел. +38 (067) 762 87 09, +38 (050) 520 05 30. Електронна адреса ліцею: htl.nabir@gmail.com
11 Січня
Херсонський Таврійський ліцей Херсонської міської ради оголошує НАБІР УЧНІВ у 1, 10-11 КЛАСИ на 2024/2025 н.р. За детальною інформацією звертайтеся за тел. +38 (067) 762 87 09, +38 (050) 520 05 30. Електронна адреса ліцею: htl.nabir@gmail.com
14 Березня
З 14 березня 2022 року освітній процес в Херсонському Таврійському ліцеї Херсонської міської ради продовжено за дистанційною формою навчання або використання її елементів.
01 Листопада
Шановні батьки, інформуємо Вас, що згідно наказу Міністерства охорони здоров’я від 13.10.2021 р. № 2234, з метою захисту підлітків, віком 12-17 років від COVID-19 за Вашим бажанням, Ви можете щепити ваших дітей вакциною Pfizer. Для того щоб щепити перейдіть за посиланням: https://moz.gov.ua/article/news/v-ukraini-rekomenduvali-schepiti-vid-covid-19-ditej-12-za-najavnosti-usih-rutinnih-scheplen
27 Серпня
Гаряча лінія Управління освіти херсонської міської ради з питань якості та організації харчування у закладах освіти міста!
ФОТОГАЛЕРЕЯ ФОТОГАЛЕРЕЯ
ВIДЕОГАЛЕРЕЯ ВIДЕОГАЛЕРЕЯ
ГОЛОСУВАННЯ
Для чого я йду (моя дитина йде) у ліцей ?
ГОСТЬОВАГОСТЬОВА
Тетяна Іванівна
Доброго дня! Дуже приємно нарешті вийти на навчання. Дитина прийшла додому рада, із задоволенням розповідала про оновлення ліцею. Весь вечір розповідала про те, який гарний хол оформили, яке все яскра…
Валерія
Дуже дякую адміністрації та вчителям ліцею за все те, що ви робите для наших діточок. Діти більшість часу проводять саме в ліцеї, і хто як не ви, найбільше уваги приділяєте дітям, навчаєте та розвиває…
Ольга
Доброго дня! Всі пишуть про навчання та виховання, а я напишу про їдальню. Мій син з'їдає все і каже, що вся їжа дуже смачна. Якби не карантинні обмеження, сама б прийшла на обід. Дякую співробітник…
Тетяна
Дуже пишаюсь тим, що, є випускницею ліцею! Моя донька також навчається тут, бо, на думку нашої родини, це найкращий навчальний заклад у нашому місті. Діти мають можливість всебічно розвиватися як особ…
Сергій
Добрий день! Мій син навчається на хореоргафічному відділені. Дуже дякую вчителям за можливість самореалізації моєї дитини. Ліцей - найкращий!
всі відгуки
Вгору