Зразковий художній колектив образотворча студія "Палітра"

Зразковий художній колектив образотворча студія "Палітра"

       Образотворча студія «Палітра» створена у 2000 році на базі Херсонського Таврійського ліцею мистецтв. Засновником студії є Катиніна Оксана Георгіївна, зараз студією керує Мартинова Оксана Леонідівна.
Учасниками студії є 25 учнів двох класів Херсонського Таврійського ліцею мистецтв.
Колектив працює за навчальною програмою з позашкільної освіти художньо-естетичного напряму «Образотворче мистецтво» (автор Вержбицька І.В.), схваленою Комісією з позашкільної освіти Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України (протокол № 5 від 18.12.2013, лист ІІТЗО від 29.01.2014 №14.1/12-Г-72).
Робота творчого колективу передбачає вивчення основ образотворчої грамоти й вивчення різних технік декоративно-прикладного мистецтва: художній текстиль (гарячий батик, холодний батик, розпис по шовку, текстильна пластика), розпис по склу, декоративна обробка поверхні за допомогою гіпсу, паперу, тканини, бавовни.
Навчально-виховний процес складається із занять комбінованого та теоретичного типів. Для розвитку асоціативного мислення учнів використовуються музичний та відеоряди. Діти постійно відвідують виставки та галереї, зустрічаються з сучасними митцями, беруть активну участь у майстер-класах. На заняттях використовуються основні форми такі як етюд, начерк з натури, замальовка, які слугують гарним підготовчим матеріалом для роботи над довготривалою тематичною композицією.
Основними завданнями художньо-естетичного розвитку учасників колективу засобами образотворчого мистецтва є: розвиток особистісної цілісності, послідовне формування естетичної культури; виховання активного ставлення до естетичних явищ дійсності та мистецтва; формування навичок естетичного сприймання та оцінної діяльності; стимулювання творчого потенціалу та удосконалення практичних знань, навичок та умінь в галузі образотворчого мистецтва; розвиток прагнення до творчої самореалізації в різних видах поліхудожньої діяльності.
Велика увага приділяється систематизації знань та уявлень учнів у області образотворчого мистецтва, формуванню та удосконаленню практичних умінь і навичок в різних видах творчої діяльності; розвитку спостережливості, зорової пам'яті, просторових уявлень, тактильних відчуттів, колірного зору, композиційних навичок.
Керівник формує у дітей творчі здібності та прагнення до творчої самореалізації, розвиває художню уяву і творчу активність; працює над формуванням естетичного досвіду, навичок сприймання та оціночної діяльності.
Головна мета образотворчої студії «Палітра» - це виховання активної, творчої особистості, що здатна мислити не шаблонно, креативно та втілювати власні ідеї та образи засобами образотворчого мистецтва. Заняття спрямовані на розвиток творчих здібностей учнів: образного мислення, вміння співвідносити тему з формою твору, правильно підбирати художні прийоми, конструювати композицію та сюжет твору відповідно до задуму.
Випускники студії «Палітра» продовжують навчання за обраним фахом у Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва ім. Бойчука, Харківській академії мистецтв, Херсонському державному університеті.
Колектив знаходиться у постійному пошуку, активно веде художньо-естетичну роботу, творчу та просвітницьку діяльність.
Учні образотворчої студії «Палітра» є неодноразовими переможцями обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалів та конкурсів. Роботи учасників студії представлені більш ніж на 30 виставках в художніх галереях ліцею та міста. За досягнуті успіхи, учасники студії мають грамоти та дипломи різних рівнів:
2011р. - ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі-виставці «Я хочу жити в якісному світі»
2011р. - І місце в обласному конкурсі декоративно-прикладного мистецтва «Творчість. Фантазія. Мистецтво»
2011р. - І місце міському заочному конкурсі «Космічні фантазії»
2013р. - І місце в обласному конкурсі декоративно-прикладного мистецтва «Творчість. Фантазія. Мистецтво»
2014р. - І місце в обласному конкурсі декоративно-прикладного мистецтва «Творчість. Фантазія. Мистецтво»
2014р. - ІІІ місце в обласному конкурсі дитячого малюнку «Минуле стукає в наші серця»
2014р. - ІІІ місце та дипломи в номінаціях обласного конкурсу-виставки новорічних та різдвяних композицій «Альтернативна ялинка».

 

Роботи-переможці міської виставки-конкурсу
декоративно-ужиткового мистецтва “Творчість. Фантазія. мистецтво”, 2010р.

 

                                                                     

                                                                    Кучеренко Альона

                    

                                                                                                         Павленко Катерина

 

Перші кроки учасниці студії "Палітра" Калініченко Анни

 

 

 

Холодний та гарячий батик 

тема "Тварини"

 

                                                                                     Павленко Катерина

 

                                                                                                     Кудрявцева Анастасія

 

Роботи-учасники міжнародного фестивалю дитячої творчості "Подвійні фантазії"

 

                                                                                                               Чепур Ванда

 

 

 

 

Укладач Шульга А.О.

 

Афіша Афіша
04 Травня

Шановні батьки та учні!

1. Освітній процес в ліцеї здійснюється дистанційно до 29.05.2020 р. (детальніше розділ Навчання/ Дистанційне навчання 2019/2020 н.р./ Клас).

2. Адаптований розклад дистанційного навчання, скореговане календарно-тематичне планування, відеопояснення, домашнє завдання знаходяться в Системі автоматизації навчального процесу Smart-school https://journal-htlm.smart-school.com.ua/

27 Квітня

Шановні батьки!

Відповідно до чинного законодавства та Положення про зарахування до складу учнів ліцею оголошується конкурс до 1-10-х класів ліцею мистецтв.

Просимо ознайомитися з умовами конкурсних випробувань.

 

10 Квітня

Згідно рішення педагогічної ради № 6 від 10.04.2020 р. здійснено вибір електронних версій оригінал-макетів підручників для 7-х класів (перелік обраних підручників додається).

10 Березня

Згідно рішення педагогічної ради № 4 від 10.03.2020 р. здійснено вибір електронних версій оригінал-макетів підручників для 3-х класів (перелік обраних підручників додається).

06 Березня

Про виконання Державної соціальної програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2021 року"

ФОТОГАЛЕРЕЯ ФОТОГАЛЕРЕЯ
ВIДЕОГАЛЕРЕЯ ВIДЕОГАЛЕРЕЯ
ГОЛОСУВАННЯ
Для чого я йду (моя дитина йде) у ліцей мистецтв?
ГОСТЬОВАГОСТЬОВА
Надія, пенсионерка

Я мешканка м. Ромни Сумської області. Моя внучка проживає в Херсоні і тому мені доводиться тут бувати. Донька її навчається в Херсонському Таврійському ліцеї мистецтв. І ось мені довелося побувати…

Олена

Дякую дирекції та вчителям ліцею за такий цікавий та прозорий «день відкритих дверей». Дітям було дуже цікаво похизуватися перед батьками, як вони можут…

всі відгуки
Вгору