Зразковий художній колектив образотворча студія

Зразковий художній колектив образотворча студія "Палітра"

       Образотворча студія «Палітра» створена у 2000 році на базі Херсонського Таврійського ліцею мистецтв. Засновником студії є Катиніна Оксана Георгіївна, зараз студією керує Мартинова Оксана Леонідівна.
Учасниками студії є 25 учнів двох класів Херсонського Таврійського ліцею мистецтв.
Колектив працює за навчальною програмою з позашкільної освіти художньо-естетичного напряму «Образотворче мистецтво» (автор Вержбицька І.В.), схваленою Комісією з позашкільної освіти Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України (протокол № 5 від 18.12.2013, лист ІІТЗО від 29.01.2014 №14.1/12-Г-72).
Робота творчого колективу передбачає вивчення основ образотворчої грамоти й вивчення різних технік декоративно-прикладного мистецтва: художній текстиль (гарячий батик, холодний батик, розпис по шовку, текстильна пластика), розпис по склу, декоративна обробка поверхні за допомогою гіпсу, паперу, тканини, бавовни.
Навчально-виховний процес складається із занять комбінованого та теоретичного типів. Для розвитку асоціативного мислення учнів використовуються музичний та відеоряди. Діти постійно відвідують виставки та галереї, зустрічаються з сучасними митцями, беруть активну участь у майстер-класах. На заняттях використовуються основні форми такі як етюд, начерк з натури, замальовка, які слугують гарним підготовчим матеріалом для роботи над довготривалою тематичною композицією.
Основними завданнями художньо-естетичного розвитку учасників колективу засобами образотворчого мистецтва є: розвиток особистісної цілісності, послідовне формування естетичної культури; виховання активного ставлення до естетичних явищ дійсності та мистецтва; формування навичок естетичного сприймання та оцінної діяльності; стимулювання творчого потенціалу та удосконалення практичних знань, навичок та умінь в галузі образотворчого мистецтва; розвиток прагнення до творчої самореалізації в різних видах поліхудожньої діяльності.
Велика увага приділяється систематизації знань та уявлень учнів у області образотворчого мистецтва, формуванню та удосконаленню практичних умінь і навичок в різних видах творчої діяльності; розвитку спостережливості, зорової пам'яті, просторових уявлень, тактильних відчуттів, колірного зору, композиційних навичок.
Керівник формує у дітей творчі здібності та прагнення до творчої самореалізації, розвиває художню уяву і творчу активність; працює над формуванням естетичного досвіду, навичок сприймання та оціночної діяльності.
Головна мета образотворчої студії «Палітра» - це виховання активної, творчої особистості, що здатна мислити не шаблонно, креативно та втілювати власні ідеї та образи засобами образотворчого мистецтва. Заняття спрямовані на розвиток творчих здібностей учнів: образного мислення, вміння співвідносити тему з формою твору, правильно підбирати художні прийоми, конструювати композицію та сюжет твору відповідно до задуму.
Випускники студії «Палітра» продовжують навчання за обраним фахом у Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва ім. Бойчука, Харківській академії мистецтв, Херсонському державному університеті.
Колектив знаходиться у постійному пошуку, активно веде художньо-естетичну роботу, творчу та просвітницьку діяльність.
Учні образотворчої студії «Палітра» є неодноразовими переможцями обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалів та конкурсів. Роботи учасників студії представлені більш ніж на 30 виставках в художніх галереях ліцею та міста. За досягнуті успіхи, учасники студії мають грамоти та дипломи різних рівнів:
2011р. - ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі-виставці «Я хочу жити в якісному світі»
2011р. - І місце в обласному конкурсі декоративно-прикладного мистецтва «Творчість. Фантазія. Мистецтво»
2011р. - І місце міському заочному конкурсі «Космічні фантазії»
2013р. - І місце в обласному конкурсі декоративно-прикладного мистецтва «Творчість. Фантазія. Мистецтво»
2014р. - І місце в обласному конкурсі декоративно-прикладного мистецтва «Творчість. Фантазія. Мистецтво»
2014р. - ІІІ місце в обласному конкурсі дитячого малюнку «Минуле стукає в наші серця»
2014р. - ІІІ місце та дипломи в номінаціях обласного конкурсу-виставки новорічних та різдвяних композицій «Альтернативна ялинка».

 

Роботи-переможці міської виставки-конкурсу
декоративно-ужиткового мистецтва “Творчість. Фантазія. мистецтво”, 2010р.

 

                                                                     

                                                                    Кучеренко Альона

                    

                                                                                                         Павленко Катерина

 

Перші кроки учасниці студії "Палітра" Калініченко Анни

 

 

 

Холодний та гарячий батик 

тема "Тварини"

 

                                                                                     Павленко Катерина

 

                                                                                                     Кудрявцева Анастасія

 

Роботи-учасники міжнародного фестивалю дитячої творчості "Подвійні фантазії"

 

                                                                                                               Чепур Ванда

 

 

 

 

Укладач Шульга А.О.

 


Зразковий художній колектив образотворча студія "Палітра"
АФIША
4 Травня

Шановні батьки та учні!

1. Освітній процес в ліцеї здійснюється дистанційно до 29.05.2020 р. (детальніше розділ Навчання/ Дистанційне навчання 2019/2020 н.р./ Клас).

2. Адаптований розклад дистанційного навчання, скореговане календарно-тематичне планування, відеопояснення, домашнє завдання знаходяться в Системі автоматизації навчального процесу Smart-school https://journal-htlm.smart-school.com.ua/

27 Квітня

Шановні батьки!

Відповідно до чинного законодавства та Положення про зарахування до складу учнів ліцею оголошується конкурс до 1-10-х класів ліцею мистецтв.

Просимо ознайомитися з умовами конкурсних випробувань.

 

10 Квітня

Згідно рішення педагогічної ради № 6 від 10.04.2020 р. здійснено вибір електронних версій оригінал-макетів підручників для 7-х класів (перелік обраних підручників додається).

10 Березня

Згідно рішення педагогічної ради № 4 від 10.03.2020 р. здійснено вибір електронних версій оригінал-макетів підручників для 3-х класів (перелік обраних підручників додається).

6 Березня

Про виконання Державної соціальної програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2021 року"

24 Лютого

Як знизити ризик інфікування короновірусом?

9 Січня

       УВАГА!           Нові реквізити з       01.01.2020 р.

11 Вересня 2019 р.

 

РОЗКЛАД

роботи студії «Пролісок»

на 2019/2020н.р.

середа

16:30 - 18:00

субота 

11:45 - 14:15

 

 

18 Квітня 2019 р.

УВАГА!

Усі випускники Херсонського Таврійського ліцею  мистецтв запрошуються до участі в екологічній акції боротьби з глобальним потеплінням!

ФОТОГАЛЕРЕЯ
IMG_90455555.jpg
ВІДЕОГАЛЕРЕЯ
Зустріч з олімпійцями
ГОЛОСУВАННЯ
Для чого я йду (моя дитина йде) у ліцей мистецтв?
ГОСТЬОВА
Надія, пенсионерка
Я мешканка м. Ромни Сумської області. Моя внучка проживає в Херсоні і тому мені дов...
Олена
Дякую дирекції та вчителям ліцею за такий цікавий та прозорий «день відкритих ...
всі відгуки
Вгору