Зразковий художній колектив літературна студія "Ліра"

Зразковий художній колектив літературна студія «Ліра»


був створений у 1992 році на базі Херсонського Таврійського ліцею мистецтв Федоровською Ладою Костянтинівною.

Керівник

Звягінцева Надія Дмитрівна

Головна мета занять у літературній студії - це виховання активної творчої особистості, що здатна мислити не шаблонно, а креативно.
Учасники зразкової літературної студії «Ліра» щорічно беруть участь у міських («Мова моя калинова», імені М. Братана); обласних («Поетичний вернісаж», «Наша земля - Україна», «Поетичний камертон Ліни Костенко»), всеукраїнських («Море талантів»(Одеса), «Стежками Каменяра»(Львов), («ПероДактиль»(Біла Церква), «Творчі канікули», «Не жартуй з вогнем» (Київ), «Антракт» (Херсон); міжнародних («Морський зорепад», «Зіркова погулянка», «Молода КороНація») і відкритих літературних конкурсах («ФантФест»).

Твори письменників-початківців надруковані у збірках «Творчі канікули» (Київ), «Море талантів» (Одеса), «Кличе незміряний світ» (Херсон), у трьох альманах фестивалю «Антракт», а також у веб-виданнях Херсонської обласної дитячої бібліотеки імені Дніпрової Чайки «Звучи у нашім ріднім краї безсмертне слово Кобзаря» та «Пелюстки для Ліни».

Щорічно літературна студія «Ліра» випускає альманахи: «Чарівні веснянки (2005-2012); «Рядки, які дарують радість»(2013-218), «Дзвінка ліцейська ліра» 2019-2020); 4 рази на рік виходить газета «Літературна сторінка».

Юних поетів запрошують на виступи в бібліотеки міста та інші школи. Вони презентують свою творчість на загальноосвітніх уроках та виховних годинах.

 

Наші досягнення:

2021 рік - Дипломи за І, ІІ, ІІІ місця у щорічному обласному конкурсі авторів віршованої поезії "Поетичний вернісаж"

2021 рік - Дипломи за І,ІІ,ІІІ місця у Всеукраїнському літературному конкурсі "У римах світлих оживає слово"

 

Журі обласного етапу щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості "Творчі канікули-2020" у складі відомих херсонських письменників Анатолія Марущака, Василя Загороднюка і Юлії Чернієнко, визначило переможців і призерів. Здобутки членів зразкової студії «Ліра» є такими:

номінація «Так, я люблю Україну!":

І місце – Савчук Софія, 4-хо клас

ІІ місце – Горобець Данило, 4-хо (молодша вікова група)

номінація "Знайомтеся — це ми!":

І місце – Осипчук Олександра, 5-мт (молодша вікова група)

номінація "Природа — джерело натхнення та краси":

І місце –   Марухіна Христина, 6-мт.

ІІ місце – Тімофєєва Віолетта, 5-мт (молодша вікова група)

номінація "І в кожному із нас уже живе філософ":

І місце – Осипчук Олександра, 5-мт (молодша вікова група)

І місце – Нестеренко Марія, 9-хо (старша вікова 

номінація "Безмежний світ моєї уяви":

І місце - Нестеренко Марія, 9-хо (старша вікова група)

І місце – Тімофєєва Віолетта, 5-мт

ІІ місце - Літвін Ольга, 4-мт

ІІІ місце - Старовойт Поліна, 5-мт (молодша вікова група)

номінація " Далі буде? Ні, «далі» — вже є!":

І місце – Катречко Марія, 5-мт (молодша вікова група)

За умовами конкурсу, твори переможців, а це 8 віршованих і прозаїчних доробків від членів «Ліри», були направлені у Київ для участі у фіналі.

Національна бібліотека України для дітей визначила переможцем Марію Катречко, 5-мт.

Співавторами збірки «Творчі канікули-2020»(Київ) стали Тімофєєва Віолетта, 5-мт, Марухіна Христина, 6-мт, Нестеренко Марія, 9-мт. Вони отримали авторські примірники.

Конкурс за темою «Погляд у майбутне» від Міжнародної організації «International Action Art» та «Club for UNESCO of Piraeus and Islands» відмітив Марію Нестеренко (9-хо) Сертифікатом учасника від ЮНЕСКО. У конкурсі взяли участь митці з понад 30 країн світу (працює міжнародне журі).

Творчу зустріч юних поетів - членів зразкової літературної студії «Ліра» «Природи світ, як музика, чарівний» з учнями 3-мт класу організувала завідуюча бібліотекою А. В. Попова. Захід відбувся 20 жовтня, свою пейзажну лірику представили юні авторки Аріна Юдина (3-хо), Ольга Літвін, Катерина Гаран, Анастасія Афанасьєва (4-мт), Софія Соболєва і Орина Горбунова (4-хо). У Фестивалі соціальної реклами від Громадського об'єднання “Міжнародний молодіжний рух “School Recycling World”  за сприяння Міністерства освіти і науки України і Національного еколого-натуралістичного центру  України, взяли участь оригінальні тексти Олександри Осипчук (5-мт) і Марії Нестеренко (9-хо). Над створенням роликів працювали театральна студія "Дивосвіт"( керівник О. Каминіна, ролі зіграли учні 9-мт класу) і телевізійна студія "Об’єктив" (керівник О. Грішина).

 

20200809_173302

 

все 3-хо (1)

 

 

Афіша Афіша
02 Травня
З 1 ТРАВНЯ Херсонський Таврійський ліцей починає приймати ЗАЯВИ від батьків щодо зарахування дітей до 1 КЛАСУ! Додаткова інформація +380677628709 viber, +380505200530
11 Січня
Херсонський Таврійський ліцей Херсонської міської ради оголошує набір учнів у 1-11 класи на 2024/2025 н.р. За детальною інформацією звертайтеся за тел. +38 (067) 762 87 09, +38 (050) 520 05 30. Електронна адреса ліцею: htl.nabir@gmail.com
11 Січня
Херсонський Таврійський ліцей Херсонської міської ради оголошує НАБІР УЧНІВ у 1, 10-11 КЛАСИ на 2024/2025 н.р. За детальною інформацією звертайтеся за тел. +38 (067) 762 87 09, +38 (050) 520 05 30. Електронна адреса ліцею: htl.nabir@gmail.com
14 Березня
З 14 березня 2022 року освітній процес в Херсонському Таврійському ліцеї Херсонської міської ради продовжено за дистанційною формою навчання або використання її елементів.
01 Листопада
Шановні батьки, інформуємо Вас, що згідно наказу Міністерства охорони здоров’я від 13.10.2021 р. № 2234, з метою захисту підлітків, віком 12-17 років від COVID-19 за Вашим бажанням, Ви можете щепити ваших дітей вакциною Pfizer. Для того щоб щепити перейдіть за посиланням: https://moz.gov.ua/article/news/v-ukraini-rekomenduvali-schepiti-vid-covid-19-ditej-12-za-najavnosti-usih-rutinnih-scheplen
ФОТОГАЛЕРЕЯ ФОТОГАЛЕРЕЯ
ВIДЕОГАЛЕРЕЯ ВIДЕОГАЛЕРЕЯ
ГОЛОСУВАННЯ
Для чого я йду (моя дитина йде) у ліцей ?
ГОСТЬОВАГОСТЬОВА
Тетяна Іванівна
Доброго дня! Дуже приємно нарешті вийти на навчання. Дитина прийшла додому рада, із задоволенням розповідала про оновлення ліцею. Весь вечір розповідала про те, який гарний хол оформили, яке все яскра…
Валерія
Дуже дякую адміністрації та вчителям ліцею за все те, що ви робите для наших діточок. Діти більшість часу проводять саме в ліцеї, і хто як не ви, найбільше уваги приділяєте дітям, навчаєте та розвиває…
Ольга
Доброго дня! Всі пишуть про навчання та виховання, а я напишу про їдальню. Мій син з'їдає все і каже, що вся їжа дуже смачна. Якби не карантинні обмеження, сама б прийшла на обід. Дякую співробітник…
Тетяна
Дуже пишаюсь тим, що, є випускницею ліцею! Моя донька також навчається тут, бо, на думку нашої родини, це найкращий навчальний заклад у нашому місті. Діти мають можливість всебічно розвиватися як особ…
Сергій
Добрий день! Мій син навчається на хореоргафічному відділені. Дуже дякую вчителям за можливість самореалізації моєї дитини. Ліцей - найкращий!
всі відгуки
Вгору