Зразковий художній колектив літературна студія "Ліра"

Зразковий художній колектив літературна студія «Ліра»


був створений у 1992 році на базі Херсонського Таврійського ліцею мистецтв Федоровською Ладою Костянтинівною.

Керівник

Звягінцева Надія Дмитрівна

Головна мета занять у літературній студії - це виховання активної творчої особистості, що здатна мислити не шаблонно, а креативно.
Учасники зразкової літературної студії «Ліра» щорічно беруть участь у міських («Мова моя калинова», імені М. Братана); обласних («Поетичний вернісаж», «Наша земля - Україна», «Поетичний камертон Ліни Костенко»), всеукраїнських («Море талантів»(Одеса), «Стежками Каменяра»(Львов), («ПероДактиль»(Біла Церква), «Творчі канікули», «Не жартуй з вогнем» (Київ), «Антракт» (Херсон); міжнародних («Морський зорепад», «Зіркова погулянка», «Молода КороНація») і відкритих літературних конкурсах («ФантФест»).

Твори письменників-початківців надруковані у збірках «Творчі канікули» (Київ), «Море талантів» (Одеса), «Кличе незміряний світ» (Херсон), у трьох альманах фестивалю «Антракт», а також у веб-виданнях Херсонської обласної дитячої бібліотеки імені Дніпрової Чайки «Звучи у нашім ріднім краї безсмертне слово Кобзаря» та «Пелюстки для Ліни».

Щорічно літературна студія «Ліра» випускає альманахи: «Чарівні веснянки (2005-2012); «Рядки, які дарують радість»(2013-218), «Дзвінка ліцейська ліра» 2019-2020); 4 рази на рік виходить газета «Літературна сторінка».

Юних поетів запрошують на виступи в бібліотеки міста та інші школи. Вони презентують свою творчість на загальноосвітніх уроках та виховних годинах.

 

Наші досягнення у 2020-2021 н.р.

 

Журі обласного етапу щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості "Творчі канікули-2020" у складі відомих херсонських письменників Анатолія Марущака, Василя Загороднюка і Юлії Чернієнко, визначило переможців і призерів. Здобутки членів зразкової студії «Ліра» є такими:

номінація «Так, я люблю Україну!":

І місце – Савчук Софія, 4-хо клас

ІІ місце – Горобець Данило, 4-хо (молодша вікова група)

номінація "Знайомтеся — це ми!":

І місце – Осипчук Олександра, 5-мт (молодша вікова група)

номінація "Природа — джерело натхнення та краси":

І місце –   Марухіна Христина, 6-мт.

ІІ місце – Тімофєєва Віолетта, 5-мт (молодша вікова група)

номінація "І в кожному із нас уже живе філософ":

І місце – Осипчук Олександра, 5-мт (молодша вікова група)

І місце – Нестеренко Марія, 9-хо (старша вікова 

номінація "Безмежний світ моєї уяви":

І місце - Нестеренко Марія, 9-хо (старша вікова група)

І місце – Тімофєєва Віолетта, 5-мт

ІІ місце - Літвін Ольга, 4-мт

ІІІ місце - Старовойт Поліна, 5-мт (молодша вікова група)

номінація " Далі буде? Ні, «далі» — вже є!":

І місце – Катречко Марія, 5-мт (молодша вікова група)

За умовами конкурсу, твори переможців, а це 8 віршованих і прозаїчних доробків від членів «Ліри», були направлені у Київ для участі у фіналі.

Національна бібліотека України для дітей визначила переможцем Марію Катречко, 5-мт.

Співавторами збірки «Творчі канікули-2020»(Київ) стали Тімофєєва Віолетта, 5-мт, Марухіна Христина, 6-мт, Нестеренко Марія, 9-мт. Вони отримали авторські примірники.

Конкурс за темою «Погляд у майбутне» від Міжнародної організації «International Action Art» та «Club for UNESCO of Piraeus and Islands» відмітив Марію Нестеренко (9-хо) Сертифікатом учасника від ЮНЕСКО. У конкурсі взяли участь митці з понад 30 країн світу (працює міжнародне журі).

Творчу зустріч юних поетів - членів зразкової літературної студії «Ліра» «Природи світ, як музика, чарівний» з учнями 3-мт класу організувала завідуюча бібліотекою А. В. Попова. Захід відбувся 20 жовтня, свою пейзажну лірику представили юні авторки Аріна Юдина (3-хо), Ольга Літвін, Катерина Гаран, Анастасія Афанасьєва (4-мт), Софія Соболєва і Орина Горбунова (4-хо). У Фестивалі соціальної реклами від Громадського об'єднання “Міжнародний молодіжний рух “School Recycling World”  за сприяння Міністерства освіти і науки України і Національного еколого-натуралістичного центру  України, взяли участь оригінальні тексти Олександри Осипчук (5-мт) і Марії Нестеренко (9-хо). Над створенням роликів працювали театральна студія "Дивосвіт"( керівник О. Каминіна, ролі зіграли учні 9-мт класу) і телевізійна студія "Об’єктив" (керівник О. Грішина).

 

20200809_173302

 

все 3-хо (1)

 

 

Афіша Афіша
09 Січня
З 11 по 24 січня 2021 року в ліцеї мистецтв навчання проводиться дистанційно. Навчальний процес відбувається відповідно до розкладу.
26 Листопада
Студія художньо-естетичного напряму "Пролісок"
24 Вересня
Підготовча студія "Пролісок"
24 Вересня

Як знизити ризик інфікування короновірусом?

ФОТОГАЛЕРЕЯ ФОТОГАЛЕРЕЯ
ВIДЕОГАЛЕРЕЯ ВIДЕОГАЛЕРЕЯ
ГОЛОСУВАННЯ
Для чого я йду (моя дитина йде) у ліцей мистецтв?
ГОСТЬОВАГОСТЬОВА
Валерія
Дуже дякую адміністрації та вчителям ліцею за все те, що ви робите для наших діточок. Діти більшість часу проводять саме в ліцеї, і хто як не ви, найбільше уваги приділяєте дітям, навчаєте та розвиває…
Ольга
Доброго дня! Всі пишуть про навчання та виховання, а я напишу про їдальню. Мій син з'їдає все і каже, що вся їжа дуже смачна. Якби не карантинні обмеження, сама б прийшла на обід. Дякую співробітник…
Тетяна
Дуже пишаюсь тим, що, є випускницею ліцею! Моя донька також навчається тут, бо, на думку нашої родини, це найкращий навчальний заклад у нашому місті. Діти мають можливість всебічно розвиватися як особ…
Сергій
Добрий день! Мій син навчається на хореоргафічному відділені. Дуже дякую вчителям за можливість самореалізації моєї дитини. Ліцей - найкращий!
Надія, пенсионерка

Я мешканка м. Ромни Сумської області. Моя внучка проживає в Херсоні і тому мені доводиться тут бувати. Донька її навчається в Херсонському Таврійському ліцеї мистецтв. І ось мені довелося побувати…

всі відгуки
Вгору