Символіка ліцею

 Символіка Херсонського Таврійського ліцею мистецтв

 

Кодекс честі ліцеїста

І.         - Ліцеїст! Життя твоє – найцінніше з того, що ти маєш.

- Визнач мету свого життя і прагни її досягти.

- Люби свою Батьківщину, поважай традиції свого народу, вивчай його історію та культуру.

- Май здоровий глузд, прагни найкращого, бо ти частка нації та людства.

- Поважай права, гідність кожної людини.

- Люби природу та захищай її, як все живе на землі.

ІІ.        - Пам’ятай: честь і совість – якості, які відрізняють порядну людину.

- Поважай і цінуй тих, хто турбується про тебе, шануй старших, допомагай тим, хто в скруті.

- Цінуй свого вчителя, як наставника, людину мудру і знаючу.

- Шануй своїх батьків – вони твої перші вчителі в житті.

- Ліцей – місце, де ти проводиш багато часу, тому:

·                       зберігай речі, які тобі служать;

·                       не допускай порушень дисципліни;

·                       будь щедрим – ділись з іншими своїми матеріальними та духовними здобутками;

·                       будь пунктуальним, вимогливим до себе;

·                       дбай про своє здоров’я, будь охайним, веселим, уважним, добрим;

·                       займайся самоосвітою, прагни багато знати та багато вміти;

·                       живи з товаришами в мирі та злагоді;

·                       зберігай чистоту своїх подумів і вчинків;

·                       дотримуйся Положення «Про зовнішній вигляд ліцеїста»

 

Завжди пам’ятайте: те, чому і як ти вчишся сьогодні, визначить те, що матимеш завтра.

Гімн ліцеїстів

В час весняний нелегкий
Наш ліцей з'явився,
Бог науки - головний
З музами зустрівся.
Приспів:
В дружбі пісня і театр,
Грація і фарби.
Поруч їх наук парад -
Всі уваги варті.
Дух мистецтва поєднав
Душі ліцеїстів,
І розквітне в них талант
І митців й артистів.

У стінах ліцею всі
Дуже творчі й вправні,
Це зусилля муз усіх
І вони не марні.

 

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ ЛІЦЕЮ.

1. Загальні правила поведінки учнів

1.1.      Учень приходить до школи за 10-15 хвилин до початку занять, чистий і охайний, в шкільній формі. При вході у школу дотримується правил ввічливості, залишає верхній одяг в гардеробі, прямує до місця проведення уроку.

1.2.      Забороняється приносити до школи та на її територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, вибухові або вогненебезпечні предмети і речовини; спиртні напої, наркотики, інші одурманюючі речовини та отрути, газові балончики.

1.3.      Не дозволяється без дозволу педагогів йти зі школи і з її території в урочний час. У разі пропуску учбових занять учень повинен пред’явити класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх заміняє) про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин забороняється.

1.4.      Учень школи приносить необхідні навчальні приладдя, книги, зошити, щоденник. Приходить до школи з підготовленими домашніми завданнями з предметів згідно з розкладом уроків.

1.5.      Учень школи проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші школярі – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

1.6.      Поза школою учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я школи.

1.7.      Учні бережуть майно школи, надають посильну допомогу в його ремонті, акуратно відносяться як до свого, так і до чужого майна.

1.8.      Учні дотримуються правил техніки безпеки як під час уроків так і під час перерв.

2.Поведінка на заняттях

2.1.      При вході педагога в клас учні встають на знак вітання, сідають після того, як учитель відповість на вітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.

2.2.      Протягом уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами. Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчальних цілей. За першою вимогою вчителя (класного керівника) необхідно пред’явити щоденник. Будь-які записи в щоденниках учнями повинні виконуватися охайно. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.

2.3.      Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозвіл у вчителя.

2.4.      Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття, учень має право покинути клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.

3.Поведінка до початку уроку, на перервах і після закінчення занять

 3.1.       До початку уроку учень повинен:

прибути до кабінету до першого дзвінка, увійти до класу тільки в присутності вчителя і підготуватися до уроку.

3.2.       Під час перерви учні зобов’язані:

навести чистоту та порядок на своєму робочому місці; вийти з класу; рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони; підкорятися вимогам працівників школи, черговим учням; допомагати підготувати клас на прохання вчителя до наступного уроку; у разі спізнення на урок постукати в двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення і попросити сісти на місце.

3.3. Під час перерви учням забороняється:

бігати сходами, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор; штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми; вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим; палити в будівлі і на території школи.

«Затверджено»

Рішенням Ради ліцею від 14.12.2017 року

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

Про зовнішній вигляд учня ліцею

 

1. Загальні положення.

1.1. На виконання Указу Президента України від 12.06.1996 року № 417 «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти, відповідно до рішення ради ліцею від 14.12.2017 року «Про затвердження «Положення про зовнішній вигляд учнів ліцею» у ліцеї введено єдині вимоги до зовнішнього вигляду учнів під час освітнього процесу.

1.2. Це Положення є локальним актом ліцею і обов'язкове для виконання співробітниками, учнями, які навчаються та їх батьками (особами, які їх замінюють).

1.3. Форма ліцеїста є обов'язковою для всіх учнів, повинна відповідати гігієнічним нормам, які викладені в санітарно-епідеміологічних правилах.

1.4. Контроль за дотриманням учнями форми одягу здійснюють всі співробітники ліцею (адміністративний, педагогічний та навчально-допоміжний персонал).

2 Вимоги до зовнішнього виду ліцеїстів.

2.1. Одяг повинен бути обов’язково чистим, свіжим, випрасуваним;

2.2. Взуття повинно бути чистим;

2.3. Зовнішній вигляд повинен відповідати загальноприйнятим в суспільстві нормам ділового стилю і виключати зухвалі деталі;

2.4. Ліцеїст повинен мати охайну зачіску - стрижку. Ліцеїстка повинна мати охайну зачіску-стрижку, або підібране в зачіску довге волосся. Дівчатам заборонено ходити з неохайним розпущеним волоссям. Це зумовлено санітарно-гігієнічними вимогами;

2.5. Волосся, обличчя і руки повинні бути чистими і доглянутими, використані дезодоруючі засоби повинні мати легкий і нейтральний запах.

3. Єдині вимоги до ліцейської форми:

- стиль одягу - діловий, класичний;

- форма ліцеїста підрозділяється на: святкову, повсякденну, вільну і спортивну.

3.1. Форма на свята:

Юнаки - брюки, піджак або жилет темного кольору, біла сорочка, краватка, (або українська сорочка-вишиванка), туфлі.

Дівчата - блуза сорочкового покрою (колір однотонний) нижче талії (або українська-блуза-вишиванка, спідниця (пряма) або сарафан темного кольору (рекомендована довжина спідниці вище колін не більше 7см і нижче колін не більше 7см), жилет, емблема, ліцейська краватка.

3.2. Повсякденна форма Понеділок – П’ятниця):

Юнаки - біла, блакитна, сіра, бежева сорочка (короткий/довгий рукав), або «водолазка» (колір - однотонні пастельні тони), піджак, брюки, джинси класичного крою темного кольору, краватки, туфлі (кросівки не допускаються!).

Дівчата - блуза сорочкового крою, або «водолазка» (колір - однотонні пастельні тони), брюки класичного стилю від талії , джинси класичного крою темного кольору спідниця (пряма) європейської довжини (рекомендована довжина спідниці вище колін не більше 10 см і нижче колін не більше 7 см (допускається з елементами складок), жилет, емблема.

3.3. Вільна форма (субота): без обмежень, охайна та акуратна.

3.4. Спортивна форма:

Спортивний костюм, кросівки, кеди. Спортивні костюми надягають тільки для уроків фізичної культури та на час проведення спортивних свят, змагань.

4. Обов’язки батьків:

4.1. Придбати дітям форму ліцеїста згідно з умовами даного Положення до початку навчального року і робити це в міру необхідності до закінчення учнями ліцею.

4.2. Контролювати зовнішній вигляд учнів перед виходом до ліцею у відповідності до вимог Положення.

5. Заборонено:

- Одягати брюки та спідниці із заниженою талією, накладними кишенями, декоративними деталями у вигляді вишивки, латок, поривами тканини, неоднорідним забарвленням тканини.

5.1. Одягати короткі блузи та спідниці, топіки.

5.2. Сорочки, блузи, кофти яскравих «кричущих» кольорів контрастної колірної гами, з яскравими написами і будь-якими зображеннями.

5.3. Категорично забороняється носіння  спортивного та одягу,

білизняного стилю.

5.4. Учням школи перебувати на уроці, в їдальні, спортивних та тренажерних залах у верхньому одязі і верхньому головному уборі.

5.5. Використання спортивної форми як повсякденної, а також використання спортивного взуття поза межами уроків фізичної культури.

5.6. Одягати джинси із рваними елементами, великою кількістю наліпок, з написами або дуже низькою посадкою.

6. Введення форми сприяє прищепленню в учнів естетичних навичок, вихованню акуратності, дисциплінованості, зміцненню шкільних традицій і забезпечує створення комфортних умов навчання на весь навчальний період.

 

 

АФIША
22 Липня

Міський табір "ЮНГА" запрошує до відпочинку!

31 Травня

УВАГА!

Усі випускники Херсонського Таврійського ліцею  мистецтв запрошуються до участі в екологічній акції боротьби з глобальним потеплінням!

ФОТОГАЛЕРЕЯ
Статут0001.jpg
ВІДЕОГАЛЕРЕЯ
ХТЛМ Сюжет
ГОЛОСУВАННЯ
Для чого я йду (моя дитина йде) у ліцей мистецтв?
ГОСТЬОВА
Яна
Хочу выразить благодарность преподавателям Беляевой С.В. и Савчук С.В. за професс...
Евгения
Всем доброго времени суток! Я мама 11-классницы ХТЛМ. Хочу выразить благодарность п...
всі відгуки
Вгору