16 травня 2024 року в Херсонському Таврійському ліцеї було проведено День цивільного захисту в дистанційному форматі. Захід розпочався о 9:00 з виступу начальника Цивільного захисту Анжеліки МЕЛЬНИК. З 09:15 до 10:00 класні керівники провели Єдиний урок цивільного захисту для учнів 1-11 класів. Кожен учитель відповідно до затвердженого плану-графіку провів цілу низку виховних заходів таких, як: урок-гра, урок-подорож, вікторина, бесіда, вебквест.
Також під час дистанційних уроків із предметів ,,Захист України" та ,,Основи здоров’я" вчителі Ігор БОГУН, Світлана ГРИНЬКО, Ірина ПАТИНСЬКА провели практичні заняття онлайн з тем: ,,Засоби індивідуального захисту", ,,Найпростіші засоби пожежогасіння", ,,Надання домедичної допомоги". Усі вчителі-предметники під час уроків проводили інформаційні п'ятихвилинки безпеки.
Учні також мали можливість переглянути навчальні ролики та відеоматеріали з тем: ,,Безпека дітей під час війни", ,,Правила поводження під час обстрілу", ,,Небезпечні предмети", ,,Мінна безпека", ,,Увага! Повітряна тривога" тощо. Пам’ятки та рекомендації з цивільного захисту розміщено в групах класів, на сайті та на сторінці ліцею у мережі ,,Фейсбук''.
Тема цивільного захисту надзвичайно важлива та актуальна, оскільки надає необхідні знання й навички щодо поведінки в надзвичайних ситуаціях, допомагає учням розуміти ризики та небезпеки, які можуть виникнути в їхньому житті, навчає правильно реагувати у випадку аварій, природних катастроф, а також військових конфліктів. Оволодіння цими знаннями дозволяє учням бути самостійними та впевненими в різних життєвих ситуаціях, забезпечуючи безпеку свою й оточуючих.