Бібліотечний сторітелінг "Книжки - кораблі думки, що мандрують хвилями часу" та квест "My favourite fairy tales"
Творять не тільки письменники, а й читачі.
(Г. Ібсен)
Читання книг надзвичайно корисне для дорослих і дітей. Під час читання розвивається грамотність, швидкість мовлення, розширюється словниковий запас, покращується розуміння й активне слухання. Особливо, якщо це читання вголос.
Вже стало доброю традицією у першу середу лютого відзначати Всесвітній день читання вголос. Цю подію започаткував міжнародний освітній проєкт «LitWorld» у 2010 році. У 2024 році Всесвітній день читання вголос відзначається 7 лютого.
Мета Всесвітнього дня читання вголос полягає у тому, щоб надати можливість людям в усьому світі відчути, яке це насправді задоволення - просто читати вголос для інших; щоб нагадати усім про те, що освіта є одним з основних прав людини і це право має кожен у світі.
Сьогодні ми все частіше бачимо дітей за екранами планшета, комп’ютера чи телефона і тому це свято також має за мету заохотити людство, а найбільше дітей та молодь, до читання книг.
Тож, вчителі та учні Херсонського Таврійського ліцею Херсонської міської ради в дистанційному форматі долучилися до святкування та провели різноманітні заходи присвячені читанню вголос.
Насамперед, учні 3-МО та 3-ХТ класів із задоволенням читали вголос твори Всеволода НЕСТАЙКА та поринули у світ пригод юних бешкетників. Маленькі читачі вражали своїми голосами, оживляючи кожен персонаж та казковий світ. Крім того, це надихнуло їх до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями.
Також учні 3-МО класу долучились до написання твору на тему «Книга в моєму житті». Діти поділились історіями про свої улюблені прочитані книги. Кожен намагався зацікавити іншого читача саме своєю книгою чи оповідкою.
Для спонукання, зацікавлення молодого покоління до читання книг вчителі початкових класів провели низку цікавих заходів, де обговорювали зміст творів, ділились враженнями, думками щодо прочитаного, із радістю розгадували цікаві загадки, прислів’я, ребуси, кросворди, вікторини, разом логічно розмірковували над тими чи іншими ситуаціями із книг. Все це перетворило звичайний день на справжнє свято слова і фантазії.
Найочевидніша користь, яку приносить читання іноземною мовою – це збагачення словникового запасу. Учні 5 та 6 класів успішно пройшли квест "My favourite fairy tales", в якому поринули в дивовижний світ казок англійською мовою. Учні вивчили найрозповсюдженіші слова, які асоціюються з казками та пограли в захоплюючі ігри:
Гра "Guess the fairy tale" (прочитали опис про кожну відгадану казку);
Гра "Choose or lose" (обирали правильну відповідь про казку);
Гра "Match hero to its description" (поєднали героя з його описом).
Всесвітній день читання вголос добіг до кінця та радість від спілкування з цікавою книгою – залишається на все життя, особливо коли ділишся своїми емоціями з оточуючими…
Тож читайте вголос собі і близьким - це приносить радість і задоволення, і нехай книги завжди відкривають перед вами нові горизонти!