Всесвітній день читання вголос 2024! Всесвітній день читання вголос 2024!

Всесвітній день читання вголос 2024!
07 Лютого

Бібліотечний сторітелінг "Книжки - кораблі думки, що мандрують хвилями часу" та квест "My favourite fairy tales"

Творять не тільки письменники, а й читачі.

(Г. Ібсен)

Читання книг надзвичайно корисне для дорослих і дітей. Під час читання  розвивається грамотність, швидкість мовлення, розширюється словниковий запас, покращується розуміння й активне слухання. Особливо, якщо це читання вголос.

Вже стало доброю традицією у першу середу лютого відзначати Всесвітній день читання вголос. Цю подію започаткував міжнародний освітній проєкт «LitWorld» у 2010 році. У 2024 році Всесвітній день читання вголос відзначається 7 лютого.

Мета Всесвітнього дня читання вголос полягає у тому, щоб надати можливість людям в усьому світі відчути, яке це насправді задоволення - просто читати вголос для інших; щоб нагадати усім про те, що освіта є одним з основних прав людини і це право має кожен у світі.

Сьогодні ми все частіше бачимо дітей за екранами планшета, комп’ютера чи телефона і тому це свято також має за мету заохотити людство, а найбільше дітей та молодь, до читання книг.

Тож, вчителі та учні Херсонського Таврійського ліцею Херсонської міської ради в дистанційному форматі долучилися до святкування та провели різноманітні заходи присвячені читанню вголос.

Насамперед, учні 3-МО та 3-ХТ класів із задоволенням читали вголос твори Всеволода НЕСТАЙКА та поринули у світ пригод юних бешкетників. Маленькі читачі вражали своїми голосами, оживляючи кожен персонаж та казковий світ. Крім того, це надихнуло їх до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями.

Також учні 3-МО класу долучились до написання твору на тему «Книга в моєму житті». Діти поділились історіями про свої улюблені прочитані книги. Кожен намагався зацікавити іншого читача саме своєю книгою чи оповідкою.

Для спонукання, зацікавлення молодого покоління до читання книг вчителі початкових класів провели низку цікавих заходів, де обговорювали зміст творів, ділились враженнями, думками щодо прочитаного, із радістю розгадували цікаві загадки, прислів’я, ребуси, кросворди, вікторини, разом логічно розмірковували над тими чи іншими ситуаціями із книг. Все це перетворило звичайний день на справжнє свято слова і фантазії.

Найочевидніша користь, яку приносить читання іноземною мовою – це збагачення словникового запасу. Учні 5 та 6 класів успішно пройшли квест "My favourite fairy tales", в якому поринули в дивовижний світ казок англійською мовою.  Учні вивчили найрозповсюдженіші слова, які асоціюються з казками та пограли в захоплюючі ігри:

Гра "Guess the fairy tale" (прочитали опис про кожну відгадану казку);

Гра "Choose or lose" (обирали правильну відповідь про казку);

Гра "Match hero to its description" (поєднали героя з його описом).

Всесвітній день читання вголос добіг до кінця та радість від спілкування з цікавою книгою – залишається на все життя, особливо коли ділишся своїми емоціями з оточуючими…

Тож читайте вголос собі і близьким - це приносить радість і задоволення, і нехай книги завжди відкривають перед вами нові горизонти!

Всесвітній день читання вголос 2024!
Афіша Афіша
11 Січня
Херсонський Таврійський ліцей Херсонської міської ради оголошує набір учнів у 1-11 класи на 2024/2025 н.р. За детальною інформацією звертайтеся за тел. +38 (067) 762 87 09, +38 (050) 520 05 30. Електронна адреса ліцею: htl.nabir@gmail.com
11 Січня
Херсонський Таврійський ліцей Херсонської міської ради оголошує НАБІР УЧНІВ у 1, 10-11 КЛАСИ на 2024/2025 н.р. За детальною інформацією звертайтеся за тел. +38 (067) 762 87 09, +38 (050) 520 05 30. Електронна адреса ліцею: htl.nabir@gmail.com
14 Березня
З 14 березня 2022 року освітній процес в Херсонському Таврійському ліцеї Херсонської міської ради продовжено за дистанційною формою навчання або використання її елементів.
01 Листопада
Шановні батьки, інформуємо Вас, що згідно наказу Міністерства охорони здоров’я від 13.10.2021 р. № 2234, з метою захисту підлітків, віком 12-17 років від COVID-19 за Вашим бажанням, Ви можете щепити ваших дітей вакциною Pfizer. Для того щоб щепити перейдіть за посиланням: https://moz.gov.ua/article/news/v-ukraini-rekomenduvali-schepiti-vid-covid-19-ditej-12-za-najavnosti-usih-rutinnih-scheplen
27 Серпня
Гаряча лінія Управління освіти херсонської міської ради з питань якості та організації харчування у закладах освіти міста!
ФОТОГАЛЕРЕЯ ФОТОГАЛЕРЕЯ
ВIДЕОГАЛЕРЕЯ ВIДЕОГАЛЕРЕЯ
ГОЛОСУВАННЯ
Для чого я йду (моя дитина йде) у ліцей ?
ГОСТЬОВАГОСТЬОВА
Тетяна Іванівна
Доброго дня! Дуже приємно нарешті вийти на навчання. Дитина прийшла додому рада, із задоволенням розповідала про оновлення ліцею. Весь вечір розповідала про те, який гарний хол оформили, яке все яскра…
Валерія
Дуже дякую адміністрації та вчителям ліцею за все те, що ви робите для наших діточок. Діти більшість часу проводять саме в ліцеї, і хто як не ви, найбільше уваги приділяєте дітям, навчаєте та розвиває…
Ольга
Доброго дня! Всі пишуть про навчання та виховання, а я напишу про їдальню. Мій син з'їдає все і каже, що вся їжа дуже смачна. Якби не карантинні обмеження, сама б прийшла на обід. Дякую співробітник…
Тетяна
Дуже пишаюсь тим, що, є випускницею ліцею! Моя донька також навчається тут, бо, на думку нашої родини, це найкращий навчальний заклад у нашому місті. Діти мають можливість всебічно розвиватися як особ…
Сергій
Добрий день! Мій син навчається на хореоргафічному відділені. Дуже дякую вчителям за можливість самореалізації моєї дитини. Ліцей - найкращий!
всі відгуки
Вгору