Пам'ятка "ПАРАТИТ"

Пам'ятка для батьків.

Епідемічний паротит.

Епідемічний паротит (свинка) – дитяча вірусна інфекція, що характеризується гострим запаленням в слинних залозах.

Інфікування відбувається повітряно-краплинним шляхом. Сприйнятливість до цього захворювання складає близько 50-60% (тобто 50 – 60 % були в контакті і не хворіючих і не щеплених захворює).

Від моменту контакту з хворим свинкою до початку захворювання може пройти 11 – 23 день.

Свинка починається з підвищення температури тіла до 39 градусів З і виразного болю в області вуха або під ним, що посилюється при ковтанні або жуванні. Одночасно посилюється слиновиділення. Достатньо швидко наростає набряк в області верхньої частини шиї і щоки, дотик до цього місця викликає у дитини виразний біль. Неприємні симптоми проходять протягом трьох-чотирьох днів: знижується температура тіла, зменшується набряк, проходить біль.

Проте достатньо часто епідемічний паротит закінчується запаленням в залізистих органах, таких як підшлункова залоза (панкреатит), статеві залози. Перенесений панкреатит в деяких випадках приводить до цукрового діабету. Запалення статевих залоз (яєчок) частіше трапляється у хлопчиків. Це істотно ускладнює перебіг захворювання, а в деяких випадках може закінчитися безплідністю. В особливо важких випадках свинка може ускладнитися вірусним менінгітом (запаленням мозкової оболонки), який протікає важко.

Після перенесеного захворювання формується стійкий імунітет, але ускладнення можуть привести до інвалідності.

Єдиним надійним захистом від захворювання є вакцинація проти епідемічного паротиту, яка внесена в Національний календар щеплень. 

АФIША
6 Березня

Про виконання Державної соціальної програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2021 року"

24 Лютого

Як знизити ризик інфікування короновірусом?

9 Січня

       УВАГА!           Нові реквізити з       01.01.2020 р.

11 Вересня 2019 р.

 

РОЗКЛАД

роботи студії «Пролісок»

на 2019/2020н.р.

середа

16:30 - 18:00

субота 

11:45 - 14:15

 

 

18 Квітня 2019 р.

УВАГА!

Усі випускники Херсонського Таврійського ліцею  мистецтв запрошуються до участі в екологічній акції боротьби з глобальним потеплінням!

ФОТОГАЛЕРЕЯ
Статут0001.jpg
ВІДЕОГАЛЕРЕЯ
ГОЛОСУВАННЯ
Для чого я йду (моя дитина йде) у ліцей мистецтв?
ГОСТЬОВА
Надія, пенсионерка
Я мешканка м. Ромни Сумської області. Моя внучка проживає в Херсоні і тому мені дов...
Олена
Дякую дирекції та вчителям ліцею за такий цікавий та прозорий «день відкритих ...
всі відгуки
Вгору