Міністерство освіти і науки України рекомендує всім середнім навчальним закладам провести єдиний урок пам’яті, котрий присвячений вшануванню початку депортації кримських татар.
Навчально-методична лабораторія суспільних дисциплін ДОІППО звертає вашу увагу на лист МОН № 1/9-238 від 12 травня 2015 року "Щодо проведення єдиного уроку пам’яті 18 травня 2015 року" та рекомендує користуватись ним у підготовці до цих уроків.
Повідомляємо також, що у листі МОН розміщено методичні матеріали, розроблені Українським інститутом національної пам’яті, які містять історичну довідку, корисні посилання та інші рекомендації щодо проведення єдиного уроку пам’яті.
У 1989 році депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною.
Кримські татари вимагають визнати депортацію геноцидом.
Вікіпедія про історію...
Депорта?ція кри?мських тата?р - примусове виселення кримськотатарського населення Кримської АРСР, проведене НКВС 18 травня 1944 року.
Офіційно причиною депортації вказувалася співпраця деяких кримських татар з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни.
І це при тому, що татари не лише воювали в лавах Червоної армії, але й брали участь у партизанському русі проти гітлерівських військ. Радянська влада віддячила за це звинуваченням у співпраці з Третім рейхом.
Депортували навіть демобілізованих з лав Червоної армії. Переселяли також тих, хто виїхав з Криму до приходу німецьких військ, і повернувся після окупації. Всього було депортовано близько 200 тисяч чоловік.
Тих, хто чинив опір або не міг йти, розстрілювали на місці.
Правильно пишемо
і говоримо!
1.Прикметник "кримськотатарський" та споріднені з ним пишуться виключно разом, а не через дефіс. Це правильно з граматичної точки зору та історично коректно.
2.Самоназва кримськотатарського народу - "киримли" або "кримли", що може бути адекватно перекладено як "кримці". Не слід плутати це поняття з терміном "кримчани", що означає всіх жителів Криму безвідносно до національності, та "кримчаки" – назвою окремого етносу, корінного народу України, який проживає у Криму.
3.Уживати поняття "татари" на означення саме кримських татар науково некоректно. Це приблизно те саме, що замість "українці" казати "східні слов’яни".